Kapıcı Terörü

Senelerdir oturduğumuz şu apartmanda yaşanan bir durum var: Kapıcı terörü. Yapılanları tek tek yazmaya çalışacağım. Tabii sadece benim hatırlayabildiklerim… Bilmediğim veya hatırlayamadığım bir sürü şey var, adım gibi eminim.

10 seneden uzun süredir bu apartmanda oturuyoruz. Eskiden ev soğuk oluyor diye üst katlarda bir eve taşındık. Ama apartman değişmedi hiç, ailem Ankara’ ya geldiğinden beri hep burada oturdular. İlk başlarda bir Hasan abimiz vardı, tam bir çakaldı. Ama işini de yapardı yani hiçbir zaman bir şikayet gelmedi onunla alakalı. Ama Hasan abi, karısının kazandığı paralarla ev satın alınca apartmandan ayrıldı. Hala mahalledeler ama tek takılıyorlar.

O gidince Bircan diye bir adam geldi. Yeni evliydi, karısı da Sinem. Garip insanlar… Bircan servise çıktığında sadece yolunun üstündeyse alıyor bazı şeyleri, eyvallah. Zaten hani acil ihtiyaç için markete gönderiliyor, onu da anlıyorum, adamı kendi isteğin için oradan oraya gönderemezsin. Ancak Bircan bu mecburi hizmeti bile biraz s*kinin ucuyla yapıyor.

giphy.gif

Bircan’ ın oğlu Yusuf çatlak bir çocuk. Küçükken “baban nerede” diye sorulduğunda “hangi babam” derdi o kadar çatlak. Bu Yusuf “babam hep yatıyoo, hep uyuyoo” diye şikayet ediyordu biraz daha küçükken. Anası, Bircan daha rahat uyusun diye çocukları alır evden çıkardı çünkü gürültü olmasın Bircan efendi uyuyor diye.

giphy (1).gif

Bircan apartmanı temizlemez, Bircan bahçeyi temizlemez, Bircan hiçbir şey yapmaz. Güya hazırlanmış bir program var, Bircan’ ın saatleri, neler yapması gerektiğine dair ama hiç bir kere bile uyduğunu görmedim. Apartmanı bok götürüyor, kendi evinden kötü kokular geliyor en başta… Bahçede çalı çırpı her şey birbirine girmiş… Kapımızın önü (ana kapı) çöpten geçilmiyor. Tamir bilmez, hiçbir şeye elini sürmez.

Peki bu Bircan ne yapıyor? Allah bilir…

Apartmanda komşular bir eve toplandığında gidip o evin kapısının önünde temizlik yapar “bak ben temizlik yapıyorum” diye. Hatta o süpürgeyi kapıya falan vurur ki iyice emin olsun içerdekilerin bunu duyduğuna.

Karşıda orman var, ormandan gelen bazı böcekler var belli aylarda. Hatta daha kesin konuşayım: Nisan ve Kasım aylarında bu böcekler ürüyor ve her yere dadanıyorlar. Zararsız böcekler ama işte çok fazla geliyor… Bizim apartman iki tane yan yana. Yandaki apartmanda bir tane bile böcek yok, bizde kaynıyor ya…

İşte o kıyaslamaya girince kötü. Yan apartman tertemiz, yan apartmanın kapıcısı her şeyi yapıyor. Tamir biliyor, temizlik biliyor, bahçe ile uğraşıyor. TERTEMİZ apartman ya. Ama onlar o adamdan memnun değilmiş… Neden belli değil. Bizce şımarıklık.

Bu Bircan efendi son zamanlarda HAYVAN gibi kalorifer yakıyor. Evde yazlıklarla oturuyoruz, millet cam açıp serinliyor o derece. Yüz kere uyarıldı bu pezevenk hala yakıyor. 25 dereceden aşağı inmiyor apartman. Biz ilk geldiğimizde, Hasan abi yakmaya çalışırdı alt katta izolasyon yok diye, apartman galeyana gelirdi. Şimdi de herkes şikayetçi ama kimse söz geçiremiyor bu davaroya.

giphy (2).gif

Biz her ay “acaba yakıt parasını yetiştirebilecek miyiz” diye derde düşelim bu adam gitsin cayır cayır yaksın ÜSTELİK GERÇEK SOĞUKLAR BAŞLAMAMIŞKEN!

Bir de sonra çift aidat istiyorlar. Size NAH veririm bundan sonra o çift aidatı.

Peki bu “yakma” denmesine rağmen kafasına göre kalorifer yakan, hiçbir temizlik işine girişmeyen, her işi s*kinin ucuyla yapan bu kıroyu neden göndermiyorlar? “Kış günü iki çocukla ortada mı kalsınlar”cılar geliyor. E bu adam bedavaya çalışmıyor ki, iyi de bir maaşı var. Bu adam bariz maaşı, sigortasını suistimal ediyor, üstüne bizim ödediğimiz yakıtı babasının malı gibi yakarak bizi zora sokuyor.

Durum ne olacak belli değil, adam gidici olduğunu fark ettiğinden beri pezevenkliklerine pezevenklik katmaya devam ediyor.

Yani bu yazının ardından bir ikincisi, üçüncüsü ve eski fetocu yönetici yüzünden bir milyonuncu gelebilir.

İşi nasıl fetoya bağladım ben de bilmiyorum ama her şeyin birbiriyle ilişkisi var işte dostum, öyle bir apartman burası.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.