Estefania’ nın Yalanları

Bir kız var, Amerika’ dan tanıdığım. Bu kız benim oda arkadaşımdı. Kız hemen dibinde duran çöpü çıkarmaz, temizlik kurallarına uymazdı.

Sadece o mu, hiç açık hava aktivitesine de katılmazdı. Bir kere bile bizimle sahile gittiğini görmedim. Ama bir kere bile kendi başına veya arkadaşlarıyla birlikte gittiğini de görmedim.

Estefania’ nın eğlence anlayışı otel rooflarında elinde pahalı içkisi ve üstünde bir takım tasarım kıyafetlerle salınmaktı. O kıyafetlere ne üzülmüştü THY bagajı kaybetti diye. THY bagajı kaybederse 10 bin dolar ceza ödemek zorundaydı o vakitler, “hadi yine iyisin” demiştim ona fakir aklımla. O da bana oldukça soğuk bir suratla “benim kıyafetlerim on binden fazla eder” demişti.

Kimseyle konuşmaz, herkese tepeden bakar, hiçbir etkinliğe gelmez, hiçbir şey yapmaz. Tek yaptığı ağır makyajlar yapıp partilere gitmek.

Ha o makyajın döküntüsünü de hiç temizlemezdi ve ortalığı bok götürürdü.

Kısacası Estefania’ nın bulunduğu her ortam çürük kokardı.

Sonradan sonradan Estefania bir instagram sayfası cozutması yaşadı. Galiba para verdi ilk olarak bir anda binlerce takipçisi oldu. Sonra da o sayfada sürekli olarak seyahat fotoları paylaşmaya ve insanlara “inspirational” mesajlar vermeye başladı. Bizim kokaç Estefania, tutup doğanın kokusu, temiz ortamlar, spiritüel yolculuklar falan paylaşıyor.

Niye bu kadar yalan söylüyor acaba? O seyahatlere çıkabilmek için gerekli sponsorluklar adına bir imaj yaratması için mi? Yoksa belki de Estefania’ nın kafasına bir kaya düştü de bir anda aydınlanıverdi… Belki de o yüzden artık kaybedebileceği bagajlar için oturup üç gün ağlamıyor gibi pozlar veriyor. Belki de o yüzden dünyanın en temiz ve spiritüel kızı pozlarında ve belki de gerçekten o otel rooflarında geçirdiği partilerden illallah etti.

Gözümle görmemiş olsam ulan kız nasıl güzel hayat yaşıyor diyeceğim ama yaptığı her boku biliyorum. Boşuna yalan söyleme Estefania.

estefania.png

Estefania poz keserken gerçek bir gezgin arkadaşım Anja, elden düşme kıyafetlerle ve beş sene evvel aldığı crocslarıyla (ne alay ederdik yarabbim) dünya turu gerçekleştirdi. Ama onun fotoğrafları bir Estefania kadar etmedi… Çünkü insanlara akıl vermiyordu, inspirational mesaj falan vermiyordu. Filtre kullanmıyordu, arkadaşlarıyla gülerek fotoğraf çekiliyordu götünü kameraya çıkararak değil… Ben buna bağlıyorum o kadar instagram bebesi olmamasını…

Soxam bele yaşayışa…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.