Oda Arkadaşları

Size hiç oda arkadaşlarım hakkında tam bir yazı yazmış mıydım? Bir sene boyunca bir sürü oda arkadaşım olmuştu ve hepsinin ilginç özellikleri vardı. Bence bunlar unutulmamalı.

giphy.gif

İlki Francesca idi. İtalyan bir kızdı, Milano yakınlarında bir yerde yaşıyordu. Ben bu evrupalıların esas şehirde yaşamama ama yakınlarında yaşama olayına bitiyorum. Bizde olsa hangi şehrin sınırı içine düşüyorsa o şehri söylersin. Ama kimse tutup da ben Çorum yakınlarında yaşıyorum demez mesela. Veya İstanbul yakınlarında diye…

Bu arkadaş, en olaysız oda arkadaşımdı. Hiç akarı kokarı yoktu. Temizdi, güler yüzlüydü, sessizdi! Hatta o kadar sessiz oluyordu ki oda hiç unutmam bir kere osurmuştu bu ve çok utanmıştı o ufacık pırt sesinin odada yankılanmasından…

Neleri hatırlıyorum yarabii… Neyse, çok severim kendisini hala görüşürüz. Mutlu mesut Milano yakınlarındaki hayatına devam ediyor kendisi.

Aylin vardı, en güzel oda arkadaşı! Hiç odaya gelmezdi Aylin, erkek arkadaşının odasında kalırdı hep. Epi topu 10 gün birlikte kalmışlığımız var bir senelik oda arkadaşlığımız süresince. O da sakin bir hayat sürerdi, çalışıyordu diğerlerinin aksine. Epey de güzel bir kızdı, uzun boylu sarışın renkli gözlü. Ama akrep burcuydu ve bence en kötü özelliği buydu.

Sorority evinde kısaca kaldığım o dönemde Elmira ve Anja vardı. Elmira İran asıllı Amerikalı bir kızdı. Dehşet zengindi ailesi, onlar da Los Angeles’ ta kalırlardı. Ama Elmira okula başladıktan sonra özgürce bir hayat yaşayabilmek için yurda çıkmıştı. İşin kötü tarafı odadan hiç ayrılmazdı, hiç sosyal hayatı yoktu bu kızın. Tek arkadaşı da diğer oda arkadaşımız Anja idi. Elmira sonra vazgeçti ve ailesinin yanına geri döndü. Ailesi de geri dönüş hediyesi olarak ona güzel bir araba aldı. Anja ise dehşet ötesi popüler ve sosyal bir kızdı. Norveçliydi, aerobik takımındaydı, sürekli partilere giderdi her yerde arkadaşı vardı. Mükemmel anlaşmıştık biz Anja ile. Boba Tea içmeye giderdik birlikte, etrafta gezerdik boş boş. Ben Sorority evinden ayrıldıktan sonra geri döndüğüm (Francesca ve Aylinin olduğu) yurda gittikten sonra yeni bir alışkanlık edindi. Bana gelir ve bilardo oynardı. Kimse yokken iyi pratik yapardık. Partilerde dehşet oynardık bilardoyu. Onunla da hala görüşürüz.

Lily vardı sonra. Deli dolu bir insandı Lily. O kadar eğlendirirdi ki sizi inanamazsınız. Hem zeki hem çalışkan hem de eğlenmeyi aşırı seven bir kızdı. Flörtözdü baya, yurdun erkekleri çok faydalanmaya çalışmıştı kendisinden, hele de hiç beklemediğimiz arkadaşlardan. Tek tek mesajları gösterirdi “o bana mesaj attı bu bana böyle yaptı” diye. Sonra inerdik yemek salonuna oğlanlar Lily’ ye bok atardı ama ben çoktan mesajları görmüş olurdum. Kendilerini rezil etmelerini izlerdim. Hala görüşürüz.

Rio vardı, Japon bir arkadaştı. Sessiz, çok genç ve çok tecrübesiz bir kızdı. Diğer Japonlar gibi dünya tarihi bilmezdi o da. Cadılar bayramında viking kıyafetleri revaçta olunca bana “Viking ne” diye sormuştu hiç unutmam. Çok zengin bir ailenin kızıydı Rio böyle dehşet paralar harcadığı eşyalar olurdu. Bana altın kolye hediye etmişti arkadaşlığımız anısına gitmeden. Hala görüşürüz.

Bir tane de Estefania vardı en son. Of yarabbi kimseye böyle oda arkadaşı verme. Pis, rezil pislik içerisinde hem de. Çöp boşaltmaz, odayı toplamaz, biz pislik içerisinde yaşarız. Özellikle ve ısrarla çöp boşaltma sırası olduğunu ve odayı kendimiz temizlememiz gerektiğini söylememe rağmen hiç oralı olmadı. Götünü döner yatardı bu kız sinirlenince. Instagram ünlüsü oldu şimdi orada poz kesiyor. Ama ne bok olduğunu gel sana ben anlatayım.

Yazdım, çünkü unutmak istemiyorum.

One comment

  1. oralarnereler · Şubat 28, 2018

    🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.