“Kendi Şartlarımda”

Son zamanlarda kafamda dönüp duran seslerden bir tanesi beni düze çıkaran yegane dostum ama aynı zamanda yegane düşmanım. O nasıl bir cümle lan manyak mısın amk diyebilirsiniz ve haklısınız da. Ama şimdi anlatacağım.

Bir mesele oluyor. Örnek olması için diyorum: Alışverişe gideceğiz. Ama çok az param var. Sürekli erteliyorum, hep diyorum ki “kendi şartlarımda gideceğim”.

giphy

Mesela Amerika’ya tekrar gidişim hakkında. Tekrar ne zaman gideceğim diye kafamda alıp veriyorum bir plan yapıyorum. Hep o kendi şartlarımın oluşmasını bekliyorum.

Bir konsere mi gideceğim? Kendi şartlarım oluşmuş mu ona bakıyorum.

Ve ister inanın ister inanmayın o şartlar genellikle oluşmuyor. Oluştuğunda da (ki çok nadir bir durum bu) iyi oluyor ama tam olarak o beklentilere değer mi bilemiyorum.

Ha bu bir şikayet gibi görünse de aslında değil. Genellikle gereksiz olaylardan da bu şekilde kurtuluyorum. Bazı sevimsiz konularda özellikle iş gibi (kimse iş çok sevimli diyemez asdhlsfkjdfg) kendi şartlarım baya önemli, ona uymayan yallah arabistana.

Son zamanlarda bu kendi şartlarımda mevzusu baya bir işime yarıyor. Önceden sadece olumsuz olarak görürdüm ancak şimdilerde epey bir mantıklı gelmeye başladı. O yüzden tavsiye ederim. Kendi şartlarınızda oluşmayan bir durumu kabul etmeyiniz efenim. O kadar ucuz değiliz.

giphy (1)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.