Cildiyeci Tavsiyeleri

Fark ettiyseniz son zamanlarda yüzüm o kadar boktan, o kadar boktan ki hayretler içerisindeyim. Esasen bu sivilcelenme hali geçen yıl Eylül ayında başladı. Tam tatilden geri döndüğüm gün vücudum komple sivilceye kesti ancak kısa süre sonra yüzüm hariç her yer iyileşti.

Yüz öyle kaldı, sürekli bir sivilce nöbet bekliyordu. Adeta sıraya giriyorlardı. Dilara “Yapmayın yazıktır” diyordu ama sivilceler dinlemiyordu. Rezillik üst seviyedeydi.

Neyse efem, strestir, yediklerimdir, ilaçlardır vesaire derken baya bir erteledim adam akıllı ilgilenmeyi. Ha temiz bakıyorum, envai çeşit krem ve maske kullanıyorum falan ama kar etmiyor, zira içeriden geliyor ne geliyorsa.

Doktora giiit, doktora giiit dediler ama ancak bu ay kendim için bir çılgınlık yapabilme noktasına gelebildim. Ve işte o yüzden hayatımda ilk defa bir cildiyeciye gittim. Esas sorunlarım son zamanlarda feci derecede artış gösteren sivilceler (böyle büyük büyük, acılı ağrılı rezil bir şey) ve sürekli olarak yüzümün sıcaklığının daha yüksek olması. Resmen alev aldı yüzüm yani. İnternet doktoru psikolojik diyor ama ne yapam artık amk ölem mi antidepresanlarla?

2 adet doktora gittim. İlki fecaat idi. Zira kapıdan adım aşk eylemem ile birlikte “ROAKUTEN” diye böğürdü kadın ve ben de gerisin geri çıktım. Hani bari yüzüme baksaydı, bir iki soru sorsaydı da ona göre verseydi. Bir daha yakınına gitmem o karının. Tipinden feci gıcık aldım.

source.gif

İkinci doktor ise gayet sakin, mantıklı görünen bir tipti. Bakalım, dedikleri işe yarayacak mı? Tek tek neler kullandığımı sordu. Bunları oturdu yazdı. Diğeri gibi kapıdan ciyaklamadı “konuyla alakası yok sen o ilacı kullanacaksın” diye. Sonra iki adet antibiyotik verdi. Birisi hap diğeri jel. Bakalım bugün başlıyorum, sonu ne olacak tek tek bildiririm efem.

Eylüle kadar hafif gideceğini, eylülden sonra ciddi bir tedavi olacağını söyledi. Belli bir yaştan sonra bir anda çıkan akne için dikkat etmemi söyledi ama geçeceği izlenimini de verdi. Diğeri gibi dünyanın en kolay şeyiymiş gibi en kötü ilacını cart diye vermedi.

Feci atarlıyım ilk doktora beyler bayanlar, her an kafam atabilir ve gidip kadını dövebilirim.

giphy (8).gif

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.