Lorde Kızı

Zerre hazzetmem Lorde’ dan ve müziğinden, bilen bilir. Aşırı abartılmış bir ergen olarak kariyerine başlamış hiç kimseden hazzetmem çünkü. Siz de etmezsiniz normalde ama indie takılınca kız “Oooo” diyorsunuz. Aynı kız pop yapsaydı nefret ederdiniz, orası kesin. Bu da bana göre sevgili indie toplumunun büyük bir iki yüzlülüğü.

giphy (1).gif

Müziğin yaşı yok. Lorde yaşında ondan çok daha başarılı sanatçılar var. Hala albüm basıyorlar ve dehşet paralar kazanıyorlar. Ama Lorde kadar “ouuv” değil hiçbiri, zira hayatları, kariyerleri henüz her şey en başında olduğu için ayak altı edilmeyecek kadar kıymetli.

Her ne ise konu bu değil.

giphy.gif

Lorde sevmem ama geçen bir makaleye rastladım hakkında. Lorde ilk çıktığı zaman vampir Taylor Swift’ in şu meşhur arkadaş topluluğunda olması çok manidarmış. Şimdi hiçbiri ile takılmıyormuş, demek ki Taylor ve arkadaşları tarafından dışlanmış Lorde.

Kız da demiş ki “Evet ben idollerim ile birlikte takılıyorum dedim ama bunu derken benim idolüm Taylor değildi, Patti Smith ve Bowie idi.” Taylor’ ın iyi bir arkadaşı olduğunu ancak hayatında üç beş kere gördüğünü falan söylemiş. Üstüne bir de çıkarılan yalan haberler ile alakalı pıştlamış kişilere.

giphy (2).gif

İşte BENCE kızın işi çok iyi olsa oturur albümünü konuşuruz. Dinleriz, destekleriz, aklımıza Taylor’ dı fasa fisoydu bir şey gelmez, kimsenin de böyle haberler yapmaya eli gitmez idi. Abartılmış bir ergen kadrosundan kariyere başlayınca işte sonunda da böyle laflara malzeme olabiliyorsun.

Mesela biz niye Birdy hakkında böyle yalan yanlış haberler duymuyoruz? Çünkü o kız hakkında konuşabilecek isek eğer aklımıza güzel sesi veya yorumu geliyor, Taylor ve kankaları değil.

Bunları söylemeye geldim. Çekilebilirsiniz.

giphy (3).gif

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.