Konserlerde Dikilmek

Sene 2007, arkadaşlarımla konserlere gidiyoruz. Elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum resmen. Bir yanım dans etmek istiyor, bir yanım efendi efendi durmak. Etrafıma bakıp örnek alayım diyorum, benim arkadaş çevrem hariç herkes acayip eğleniyor. Sadece dans da etmiyorlar muhabbet, espriler gırla… Efendi efendi duruyorum, mal gibi sahneye bakıyorum.

Sonra yavaş yavaş “konser arkadaşı” denilen tanımla tanışıyorum ve ne zaman bir konsere gitsem mutlaka yanımda bu arkadaşlarımdan birisi oluyor. Acayip eğleniyoruz, dans ediyoruz, tezahürat yapıyoruz, insanlar gıptayla bakıyor. Mükemmel bir his.

Seneler geçtikçe ve bu konser arkadaşları değiştikçe konserin gidişatı da değişiyor. Her seferinde adapte oluyorum ama başkalarına uymak beni mutlu etmiyor. Ben konsere eğlenmeye ve insanlar ile muhabbet etmeye gidiyorum. Aksi şekilde davranmak kanıma dokunuyor.

Sene 2017, hala konserlere gidiyorum ve hala bu durumda kalıyorum. Lanet olsun sana Türkiye. Senin yetiştirdiğin insanlara ve gençlere… Herkese ölü toprağı serilmiş. İnsanlarla tanışıyorum olay oluyor, tezahürat yapıyorum ters ters bakıyorlar, dans ediyorum alay ediyorlar. Oğlum siz kimsiniz? Sizi sayıyla mı verdiler?

beset.gif

Yine benim süper savunma mekanizmam olan (ve Aylin Aslım’ın bile benden çaldığı) “Sana ne amk” ve “Bana ne amk” lafları giriyor araya. 27 yaşındayım. Kime ne hesap vereceğim ulan, istediğimi yaparım.

Bir insan konsere güzel müzik dinlemeye ve eğlenmeye gider. Surat asıp kenarda dikilmeye değil. 57 yaşına geleyim yine en eğlenen ben olacağım, bu kadar da iddialıyım lan!

beybey.gif

Hodri meydan.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.