Omnia Saçmalaması

Bilenler bilir, Omnia adında Hollandalı bir grup var. Epey bir zamandır piyasadalar. Faun tarzı şarkılar seven arkadaşların baş tacı ettikleri bir grup idi Omnia. Taze bir sesti, bunaltı zamanlarıydı, elimizdeki en iyi gruplardan biriydi Omnia.

omnia

Gruptakiler de epey başarılı insanlardı normalde. Herkes enstrümentalist, herkes hümanist, herkes UN veya benzeri yerlerde çalışan önemli kişiler idi. Her ay Raven Times adlı bir mail atarlardı değişik içeriklere sahip… Mükemmel şeyler paylaşırlardı.

Grubun başında Jen ve Steve adlı bir çift var. Acayip egoist insanlar. Biz feci paganız, siz pejmürde kapitalistler bizim hayatımızın bir parçası olamazsınız tarzı tavırları vardı herkese. Özellikle de grup arkadaşlarına. Sürekli olarak tartışırlardı arkadaşlarıyla.

omnia-2

Bir zamanlar mükemmel albümler çıkaran Omnia, budana budana, gruptan herkesi göndere göndere bomboş bir oluşuma dönüştü.

Eski mükemmel ekibi gönderdiler, yerine yenileri geldi, onları da gönderdiler, yeniler geldi, onları da gönderdiler. Uzun bir zaman boyunca eleman krizi yaşadı grup. Hala mükemmel şarkılar çıkarabiliyorlar ama sen o egoyu ve o olmamışlığı hissediyorsun mesela.

Son zamanlarda bir asistan arıyorlardı bunlar. Amaçları ucuza eleman çalıştırıp tüm yükü üstlerinden atmak. Bize yabancı bir düşünce tarzı değil tabi. Zira öyle de olmuş galiba. Kariyerlerindeki tıkanıklıkları zavallı asistanın üstüne atmışlar. Uzuuuuuun bir mail atmışlar “Biz tükendik, tükenmiş sendromu diye bir şey var araştırın bakın. Bize yardımcı olmasını istediğimiz kişiler işleri daha da zorlaştırdı.” yazıyor o tuğla gibi mailde. Ulan, diyorsun, sıkıntıların önceden olduğunu bilmesek inanacağız… Hala suç kabul etmiyor bu ikili hala işleri yokuşa sürüyor. Hep birilerinin yüzünden kötü duruma düşmüşler oluyor sonunda.

Şimdi Omnia var mı yok mu belli değil. Hiç ettiler güzelim grubu, güzelim emekleri. Allah egoist “müzik insanları”ndan hepimizi korusun… Eğer dinlemek isterseniz güzelim şarkılarını, aşağıda bulabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.