Trump’ ın Sanatçı Krizi

Amerika’ daki birçok sanatçı ve artist Donald Trump’ ın başkan seçilmesine alışabilmiş değil. Herkes hala ters çıkıyor, her fırsatta memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. İster inanın ister inanmayın ama öyle bir hakları var.

sürpriz.gif

Şimdilerde Trump’ ın göreve başlama töreni için sahne alacak sanatçılar söz konusu. Kendine bir ekip kurdu Trump. Bu törenin hazırlık ekibi kimin kapısını çaldıysa geri çevrildiler. Elton John, Celine Dion, Andrea Bocelli, KISS ve birçok diğer sanatçı kendilerine getirilen teklifi reddettiler.

Gittikleri herkesin kendilerini reddetmesi üstüne hem Trump hem de ekibi “Çok önemli değil, bu zaten Woodstock değil” diye açıklamada bulunmuş. Tanıdık geldi mi? Hemen itibarsızlaştırma, hemen “zaten çok önemli bir şey değil” tavrı…

Daha adam ilk günden Meryl Streep’in kendisine karşı yaptığı konuşma sonrasında kadın için “abartılmış bir oyuncu” dedi yahu. Birilerini çok andırıyor değil mi? Sadece o da değil, adam gördüğü herkese sallıyor twitter’dan.

Dünyayı alkışlamak lazım. Bu kadar benzer karaktersizlikte yüzlerce diktatör kılıklı ucubeleri çıkarmak için çok mükemmel bir “pattern” oluşturmak gerekir zira.

deadpool.gif

Her neyse, konumuz bu değil. Ben şunu söylemek için bu yazıyı yazdım. Adamın kendi ayağına gelmesini beklediği herkesin adama sırt çevirmesi çok hoşuma gitti benim. Burada olsa “ben gitmesem başkası gidecek zaten niye böyle bir fırsatı kaçırayım” derler. Bana göre bu tam bir omurgasızlık örneği.

Ha tabii adamın göreve başlama töreninde illaki birileri çıkacak ama kim çıkarsa çıksın hiçbiri ama hiçbiri ilk tercihleri değil. Kendi taraflarında görmek istedikleri kuvvet sahibi başarılı sanatçıların hiçbir tanesini kendi yanına çekmeyi başaramadı Trump.

Şimdi tabii bana ne Amerika’dan… Bize ne… Ben direkt bizimkilerle kıyasladım durumu, iyice iğrendim. O yüzden paylaşmak istedim.

Dilara out!

obama.gif

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.