ÇEKİLİŞ!!! / Bu Yıl Neler Dinledim?

Çekilişin ayrıntıları listenin sonunda. Ve işte artık bütün bir yıl ne dinlediğimi tek tek gözden geçirmenin vakti geldi. Size anlatırken kendimi değerlendirmiş olacağım. Bu sefer tek fark, daha fazla yazmak için youtube videolarını yazının içine sokmamam. Eğer şarkıların ismine tıklarsanız direkt olarak Spotify sayfasına yönlendirileceksiniz.

1. Agnes Obel – Familiar

Agnes aldı yürüdü geçen iki ayda. O nasıl bir şarkıdır bacım ya?

2. King Dude, Chelsea Wolfe – Be Free

King Dude abimiz, ağır metalciydi zamanında. Sonra baktı bu müziklerde daha çok iş var, bu alana giriş yaptı. Daha sonra da piyasa müziği yapmayı kaldıramayıp kendini öldürdü. Odasında ise bir kağıt üzerinde garip bir sıvıdan çizilmiş pentagram işareti vardı. Polis o sıvının ne olduğunu hiç bulamadı. Dermişim. Nereden bileyim adamın neci olup ne yaptığını. Her gördüğüne, okuduğuna inanma be kardeşim. Sallıyorum sabahtan beri.

audrey deal

3. Jadudah – Love You (When You’ re Mess)

Tamam belki 3. numarada en çok dinlediğim şarkı olarak kaydolmuş olabilir ama telefonumda dinlediklerimi kaydetseydi lastfm, bu şarkı açık ara farkla birinci olurdu. Yazdan beri en çok dinlediğim ve en sevdiğim şarkı budur.

4. Nicole Saboune – Haters Don’t Dance

Manowar havalı girizgahı ile birlikte güzide şarkımızın kafası ayrı bir güzeldi. O yüzden ilk 5′ e girmiş. Yuh diyorum kendime.

5. Emma Ruth Rundle – Shadows of My Name

Bilen bilir çok ağır depresyonlu bir yıldı. Dinlemeden bir günüm geçmedi resmen.

6. Saara – California

Kaliforniya’da bir İskandinav akımı var. Saara da bu iş ve arkadaşlık ağından ekmek yiyen güzide insanlardan. Harika youtube videoları var. Müzik endüstrisine karşı sert duruşu ve güzel şarkıları da ne kadar mükemmel olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda dilcidir Saara. Bir sürü dil biler, bilmese de taklit eder. J.J.Abrams’ ın kankası olduğu için Star Wars ve Star Trek filmlerine yeni dil yazmıştır (OHA).

7. Brandon Flowers – Can’t Deny My Love

Şimdi bu şarkıyı ne kadar çok dinlediğimi geçtiğimiz aylarda birkaç kez dile getirdim. Klibi de ayrı güzeldi hatırlarsanız. Bu şarkıyı dışarıda yürürken dinleyin. Ne demek istediğimi anlarsınız.

8. Kate Miller-Heidke – Sarah

Bu ablanın metalci olduğuna eminim işte. O vokaller falan…

9. Infected Mushroom – Heavyweight

Ağır bir nostalji beni de sardı tabii.

10. Until the Ribbon Breaks – One Way or Another

Bu yıl o kadar çok cover dinledim ki, hepsini buraya yazamam. Careless Whisper coverları coştu bu yıl mesela. Wicked Game desen o biçim. Ama bu şarkı aralarından sıyrılıp en çok dinlediğim şarkılar listesine girdi. Helal olsun.

11. Lena Fayre – This World

Bu şarkı da Emma Ruth’ un Shadows of My Name ile aynı zamanda dinlediğim ağır depresyon şarkılarından. Dinlemeyen ölsün!

12. Greg Laswell – Dodged A Bullet

Yılın en sürpriz şarkısı idi. Bir anda çıkıverdi karşıma. O günden beri listemin “crowning jewel” statüsünde devam etmekte.

13. The Deep Dark Woods – 18th of December

2014′ ten beri dinlemekteyim. Etkisi hiç geçmiyor.

14. Les Witches – Drive the Cold Away

Harika bir filmin soundtrack’inde bulduk bu şarkıyı. Dinlemeden geçemiyor insan. Les Witches ise uzun zamandır dinlediğim en güzel folk gruplarından.

15. Greylag – Yours to Shake

Aralık ayı için 5 şarkı yapsaydım eğer, 1 numaradan giriş yapacaktı bu şarkı. O kadar çok dinlemişim ki bu listeye de girdi.

16. Devour the Day – The Bottom

Bu şarkıyı nerede dinledim, nasıl oldu da listeye girdi ben de bilemedim. Ama dinledikçe dinleyesin gelir o kesin. O yüzden burada tutmaya karar verdim.

17. Moonspell – Breathe

Ehehehe. METAAAAL! asdsfdgf

18. Evior  – Trollabundin

Bu ablanın da sesi harika, şarkıları harika. Minstrel Hall listemde en sevdiklerim arasında.

 

Bu kadar. Bu liste 18 şarkılık. Zorlamayla 20′ ye çıkarmak istemedim. Zira gerek yok, 18′ i de ayrı güzel bence.

Şimdi buraya kadar okuduysanız gerçekten çok teşekkür ederim. Çekilişin ayrıntısı yoktu, sizi trolledim. Tweette de yazdığım gibi sadece bu yazının geçtiği tweet’ i RT’ lerseniz direkt olarak 3 aylık Spotify hediye kartı çekilişine katılmış olacaksınız. Kasmaya lüzum yok 🙂

Bu cenabet yılı güzel bitirmek dileğiyle.

merry christmas.gif

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.