Olgunluk Düzeyi

Malatya’ da tanıdığım bir grup insan var. Kodlarına evlilik yazılmış bu insanların. Yani 6 yaşından beri tek istedikleri şey evlenmek. Okul, kariyer vesaire sadece karısıyla kocasıyla tatile gitmek için edindiği bir uğraş. Başka türlü düşünemiyorlar. Bilemiyorum artık ailelerinden mi kaynaklı yoksa başka bir sebepten mi. Ama bildiğim bir şey var, ne yaparsan yap içinden gelmesi gerekir böylesi bir isteğin.

Evlenen arkadaşlara karşı garezim yok kesinlikle. Dünyayı kendisi gibi algılayıp birbirinin varlığına gücenmeyen tüm çiftlere saygım sonsuz. Bahsettiğim güruhun nasıl olduğunu siz de biliyorsunuz: 18 yaşında feleğin çemberinden geçmiş tavırla beyinin yolunu gözleyen kızlar. Sevgilisinin varlığını ailesine söylemekten aciz ama kızın parmağına ucuz bir alyans takıp “sahibi belli olsun” kafasındaki oğlanlar. Kafasında bir evlilik fikri olup yanındaki fark etmeyenler.

bullshit.gif

Bu insanların etrafa sattıkları caka gibisi yok. Hayatını bir düzene oturtmuş olgun, hayatından ne beklediğini çok iyi bilen, istikrarlı şahıs algısını çok güzel oluşturuyorlar.

4. sınıftan itibaren erkek arkadaşları olan yaşıtım şahıs, vasatın altında  bir evlilik yaptı diye benden daha olgun görülüyor. Onun sözü daha dinleniyor falan. Biraz değil baya can sıkıcı amk. Bu durum bu aralar çok midemi bulandırıyor.

Ha böyle tek vasıfları alyans taşımak olan gereksiz insanlara saygı duyan insanların benim hayatımda ne işi var o da ayrı bir yazı konusu…

adele-bullshit

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.