Bir Takım Dertlenmeler

Bir şey var: Artık youtube’ da ergenlerin akıl veren videolarını izlemekten gına geldi. Herhangi bir konuda yani. İster makyaj olsun, ister “hayat stili” olsun, ister moda anlayışı olsun… Sen kim köpeksin diyesim geliyor sık sık son zamanlarda. Hakikatten kimler ki bana akıl veriyorlar? Sonuçta 20 yaşına yeni gelmiş, odasından dışarı çıkmamış ve bizim yaşadığımız hiçbir şeyi yaşamamış bir güruhtan bahsediyoruz.

srsly.gif

Böyle düşünüyordum geçen gün. Sonra bir ileriye daha götürdüm bu fikri. Sadece izlediğimiz veya dinlediğimiz şeylerdeki üstünlük taslamalar değil, her konuda, her yerde bu aşağılanmadan usandım. Üstte de dediğim gibi sen kimsin de bana akıl veriyorsun lan?

Bakıyorum, başıma ne gelmişse (büyük çoğunlukla) “o böyle dedi, o daha iyi bilir” diye düşündüğüm için gelmiş. İstediğin kadar özgüvenin olsun, çocukluğundan beri başlayan bu dayatmaların üstesinden gelmek öyle kolay iş değil.

Bak bir örnek vereyim: Tüm ilköğretim ve lise yıllarımda bana kötü öğrenci muamelesi çekildi. 720 küsür bir puanla Anadolu lisesine yerleşememiştim. Allah benim belamı versindi, matematiğim hep 3.5′ dan 4′ tü. Ne kadar kötüydü notlarım off ne iğrenç bir öğrenciydim. Halbuki abim ne kadar zekiydi, ne kadar muhteşem bir öğrenciydi. Anadolu lisesinden çıkacaktı, İngilizcesi süperdi… Kuzenimin ise dehşet fizik, kimya ve biyoloji notları vardı. Bense matematikten bile 5 alamıyordum…

Ulan o küçük ortamdan çıktım, Ankara’ da 600 puanla Anadolu lisesine giren insan evladı gördüm ya. Hani ben kötüydüm? O Malatya Anadolu Lisesi çıkışlıların hazırlık sınıflarında SIFIRDAN başladığını gördüm (abim değil nalet olsun). Peki bana neden köpek muamelesi çekilmişti?

wtf

Hazırlıktaki kızların sosyal ilişkiler açısından bana köpek muamelesi çekmesinden hiç bahsetmeyeceğim. Hakikatten onlar kim köpekti?

Sonuçta hepimiz o kaknem dönemi geçtik ve iş güç sahibi olduk. Bakıyorum o wunderkind’ lere hepsi mediocre işlerde borç kazıma derdinde. Kimse kimseden üstün değil. İlişki üstadları evlendi boşandı, kazanovalar kel kaldı… Benim hayatım onlarınkinden kötü değil. Katmer katmer iyi hatta…

Şimdi geçiyorum internet başına, biraz kafam dağılsın diye. Ergenin biri çıkmış dolabımda ne olup olmayacağını söylüyor. Ulan gavat biz internet yokken de giyiniyorduk. Sanki mağaradan hop youtube’ a evrilmişiz gibi bir tavırlar bir şeyler. Kim götünü kaldırıyor bunların da bize poz kesiyorlar?

Geçtiğimiz yıl yüzlerce video izledim bu şahıslara ait. İlk başlarda güzel buluyordum bazı videoları. Güzel şeyler öğreniyordum vesaire. Artık buna inanmıyorum. Hiç de güzel şeyler yok artık…

Dik durmanın vaktidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.