Bir TV Ağlıyor: Gardırop Savaşları

Birinin bunu yazması gerekiyordu arkadaş! Yayınlandığı saatlerde televizyon erişimim olduğu için bu görevi kendim üstlendim.

Hani dehşetengiz bir şekilde eleştirildi ya moda programları her türlü haklı sebeple. Yok insanlar çok saygısızdı, yok çok abartı işler çıkıyordu, yok şöyleydi böyleydi. Hepsine dua edin, en azından bir format vardı. Bunda o da yok.

marilyn no

Geçen yıl bir vakit başladığında sayısını bilmediğim bir grup kızın kendilerine ait elbiseler ile jüri karşısına çıkıp rezil olduğu bir programdı. Program eşcinseli bile vardı o derece klişeydi. Ama tutmayınca format değişti ve sadece 5 kız her gün alışverişe çıkmaya başladı.

Mesele şu ki, geçen yıl alışverişe çıkan kızlar HALA yarışıyor. Sezon bitmeden final yaptılar birisi birinci oldu ve bastı gitti. Geri kalan 4′ lü olduğu gibi bu yıl devam etti.Manyaklık da burada başlıyor zaten.

help giphy.gif

Düşün ki (let me dumb it down for you) Survivor final yapmıyor, herkes elenene kadar devam ediyor, hiç son yok. Ya ölecek ya elenecek.. Birinci falan seçilmiyor yani.

Geçen yıldan beri programlarına çıkarmaya bayıldıkları 3 kız kalmıştı. Bu kızlara uygulanan işkence öyle böyle değil. Sanki hiç bir şey bilmiyorlarmış gibi her hafta program baştan başlıyor, puanlamalar baştan yapılıyor, eleştiriler yapılıyor ama sonuç SIFIR. Hiçbir ödül mödül yok. Program bitmiyor lan, bildiğin bitmiyor. Yeni gelen 2 kişiden biri mutlaka eleniyor, geri kalan kızlar hep devam hep devam ediyor. Bir ara ne oldu dersiniz? Kızlardan biri “yeter artık” deyip bıraktı gitti. Katlanamadı saçmalıklara.

sedate me giphy.gif

Jürideki mallık da bu zaten. Sanki bu kızlar dün programa gelmiş gibi hiçbir ilerleme olmadan, her cuma yıkıp her pazartesi baştan başlatıyorlar. İnsanda sinir mi kalır amk? Bir yerde bitmesi gerekir, bir yerde bir sona varması gerekir sonuçta yarışma ise bu. Ne kadar sürdürmeyi düşünüyorlar acaba, Hazirana kadar falan mı?

Kızlar sürekli ağlıyor artık hepsinin siniri bozuk. Aslında hem sinirden hem de rating kaygısı yüzünden. 20 yaşında beyni yarı gelişmiş escort kapasitesinde 5 şahıs düşünün. Ve düşünün ki bu kızlardan bir kısmı aylarca kendisine yapılan eleştiriler sonucu bir tarz geliştirmiş, ama 3 tane geri çıkıp her hafta, her gün “olmamııaaş” diyor. Olmadıysa kimin suçu amk, kız aylardır yanında senin söylediklerine uyarak bir tarz geliştirmeye çalışıyor, hiçbir sonuç beklemeden hem de. Bir kızı çok beğeniyorlar mesela, övüyorlar övüyorlar, ertesi gün “sen oldum havalarına girdin çok yanlış” diyorlar. Manyaklığa bakar mısın?

Meşhur “dış ses”leri de sürekli fitne fesat çıkarma derdinde. Sanki kızların üzüldüğü az şey varmış gibi. O sana böyle demiiiş, sen onun beğendiği kıyafeti almışsııın, sen ona iki yüzlü mü dediiin, sen ona yalancı mı dediiin falan diye kızları gaza getirip istediği cevabı alıp editleyip manşet halinde koyuyorlar programa. Sen de diyorsun ki bu kız için “Allah onun belasını versin, pis kahpe”… Hepsi manyak.

cat fightgiphy.gif

Nasıl bir para aşkıdır, nasıl bir rating aşkıdır anlamadım. Bildiğin toplama kampı ya. Bir kötü şey daha var bahsedilmesi gereken. Programın çekildiği yer. Her neresiyse artık ormanın ortasına iki ev dikmişler. Kime peşkeş çekildiyse o orman artık… Allah hepsinin belasını versin.

İnsanları aptal yerine koyup program düzenlemekten ne zaman vazgeçecekler acaba? Topuna kibrit suyu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.