Nikkie’ yi Parçalamak

Kolay olmamalı zira kendisi tam 2 metre boyunda ve 90 kilo ağırlığında bir ogre… NikkieTutorials’ tan bahsediyoruz gençler.

ogre.gif

Anlatacağım hikayede bir underdog, bir drag queen, bol bol müsriflik emareleri, yalanlar, entrikalar ve hiç edilmiş bir iş planı var.

Nikkie adlı kızımız yukarıda bahsettiğim gibi iri yarı bir abla ama herkes kendisi gibi iri çünkü Hollanda’ da yaşıyorlar bunlar. Nikkie, zengin bir ailenin kızı olarak yetiştirilirken bol bol fırsatlara sahip olsa da yapı ve güzellik açısından etrafındaki model ebatlarına ve güzelliğine pek uymayan bir kız. Ama Nikkie süslenmeyi ve feminenliği acayip seviyor. Elindeki tek imkanlar ise makyajdan oluşuyor çünkü annesinin kozmetik ürünler satan sitesi var ve estetiğe o vakitler yaşı tutmuyor.

Yeterince imkana sahip olduğu için birçok kızdan daha fazla makyaj malzemesine sahip Nikkie ve bunu çok güzel kullanıyor. Ve sonra youtube diyarına giriş yapıyor. Çok güzel makyajlar yapıyor, kendine çok yakışan renkler kullanıyor vesaire. Nikkie’ nin meşhur olmasının bir başka sebebi de (o vakitler) samimiyeti. Kimseye eyvallahı olmadığı için (parası olduğu için) sponsorluklara daha az yaklaşıyor veya en azından sponsorluk aldığı zaman bile sadece kendi onaylayacağı ve seveceği ürünleri kullanıyor.

Ama meşhur oldukça, çizgisini aşan videolar koymaya başlıyor Nikkie. Bir vakitler internette dolaşan bir video vardı “Power of Make-up” adında. Bu videolarda insanlar yüzlerinin sadece yarısına istedikleri makyajı yapıp aradaki farkı gösterirlerdi. Nikkie, kendisinde makyajı çok abarttığı ve aradaki farkı arşa çıkardığı için bu video ile bir anda daa meşhur oldu. Sonrasında da iyice bokunu çıkarıp garip garip işler yaptı. Bir kaş makyajı için 5 evet BEŞ farklı ürün kullandığını gösteren bir videosu var mesela. Neredeyse her videoda aynı drag queen makyajını yapıyor. Bunu da Jefree Star adı verilen bir başka internet ünlüsü drag queen ve çevresine kendini sevdirmek ve kendine o çevreden arkadaş edinmek için yapıyor. Tabii çok da güzel işliyor bu plan ve Jefree Star ile samimi oluyorlar.

Jefree’ nin tam bir o*ospu olduğunu unutmamak lazım. Kendi makyaj ürünlerini çıkarıyor, LGBT civarındaki herkes bunu destekliyor vesaire. Ama Jefree özellikle bu insanlara çok kötü davranıyor, hepsini aşağılıyor. Kat Von D gibi kudretli düşmanlar ediniyor yolda. Malları satana kadar herkesle canım cicim olan Jefree, aşırı pahalı ve oldukça kalitesiz bir takım ürünlerinin marifeti ortaya çıkınca herkese çemkirmeye başlıyor. Aslında bir kere de onun hakkında yazı yazılmalı bence. Kenara not ettim.

disgustedgiphy.gif

Normalde bu kızın özgüveni yerlerde, bir tane bile eleştiriyi kabullenemeyen ve eleştirileri görmemek için bu işle meşgul olan kişilere para verip yorumları sildirten bir şahıs. Mesela bakın blog sayfasına bir tane bile olumsuz yorum göremezsiniz. Çünkü onaydan geçiyor o yorumlar ve olumsuzlar tabii ki geçemiyor. Buna rağmen Nikkie, arkadaşını savunuyor, bir sürü “follower” pahasına… Diğer youtuber’lar Jefree hakkındaki olumsuz deneyimlerini anlattıkça Nikkie’ nin de adı geçmeye başlıyor. Tam olarak Nikkie’ nin de makyaj ürünleri çıktığı döneme denk geliyor tabii bu olay.

Herkesin kalbini samimiyetiyle ve esprileriyle kazanan Nikkie, çıkabilecek en pahalı ve en özensiz palete sahip oluyor. Nikkie’ yi youtube’ da par-ça-lı-yor-lar! Ne zaman bir ilk izlenim videosu izlesem hepsi olumsuz, olumsuzdan öte nefret dolu. Jefree etkisi olmasa belki “daha iyi olabilir” der geçerlerdi ama öyle olmuyor ne yazık ki. Epey ağır konuşuyorlar.

Bu kız daha 20’li yaşlarının başında ama son 4 ayda yüklediği videolara bakacak olsanız orta yaşlı, satın alınmış, idealden çok uzak vasıfsız bir youtuber görürsünüz. Henüz olumsuz yorumlar ile alakalı bir video koymadı kendisi. Koyacağını da sanmam çünkü kendisi olumsuz yorumlara bile tahammül edemeyip ne sitesine ne de youtube sayfasına yorum olarak konduruyor…

disappointed lanagiphy.gif

Sözde çok satan paleti için değer miydi bu soytarılıklar bilemem. Kariyer sıçrayışı olarak görüyor bunu insanlar ve bu yüzden yalan söylemekten, samimiyetleri sonuna kadar kendi çıkarı adına kullanmaktan ve de adlarının kötü anılmasına sebep vermekten çekinmiyorlar. Yazık ediyorlar tabii. Bu kadar güzel bir “community” bu kadar hiç edilebilirdi, tebrikler Nikkie.

İleride bu kızın adının geçtiği başka bir yazı daha yazacağım, ona geçiş olsun diye önden bahsetmek istedim sadece. Bays.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.