JonBenét Ramsey Ekolü

Geçtiğimiz aylarda internette artan komplo teorileri furyasından duyup öğrendiğim bir küçük kız JonBenèt (conbeney) Ramsey. Müge Anlı’ nın meşhur olayından sonra aklıma takıldı ve yazmak istedim.

1395222349357.cached.jpgConbeney, meşhur Amerikan ailesinin bir dramı. Anası, çocuğunu güzellik yarışmalarına sokuyor sürekli. Bir Noel akşamının ertesi, kızın kayıp olduğunu fark ediyorlar. Kayıp olduğu ilan ediliyor ve bu arada bir not buluyor aile. Bu notta kızın para için kaçırıldığı yazıyor. Ama kız, kayıp olarak ilan edilmesinden 8 saat sonra evin bodrumunda ölü olarak bulunuyor. Bir şekilde tecavüz edilmiş, işkence edilmiş bir halde…

Polis çok feci batırmış bu işin araştırmasını. İşte bu yüzden insanlar bunun üstünün kapatılması için uğraşılıyor gibi hissediyor. Muhtemelen birbirini kollayan o.ç. polislerin bir boku becerememesinden kaynaklıdır bu kanıtlarla oynanması vesaire. Zira süper zeka Amarikan polisinin ilk bok yemesi değil. Bir de bu dönem tekrar popüler olan Brendan Dassey olayı var (How To Make A Murderer’ dan bilen bilir). Kim bilir bilinmeyen neleri vardır.

İşi ailenin yaptığını gösteren çok olay var, mesela çocuğun midesinde sindirilmemiş ananas buluyorlar ve çocuğun bulunduğu yerde de ananas buluyorlar. Biraz fazla tesadüfi… Ama çocuk üzerinde tanınmayan bir dna’nın bulunması ailenin hapse düşmemesinin esas sebebi. Ama tabii medyada bu “ufak” detayı atlanıp sürekli olarak ailenin tepesine biniliyor. Milyon tane komplo teorisi var. Çocuğu illüminati’ nin  ayinlerinde kurban ettiğinden tut kızın ölmeyip Katy Perry olarak büyümesine kadar.

Geçenlerde bu ölen kızın kardeşi televizyona çıkıp konuşmuştu, tipini görün istedim:

burke-ramsey-6a33021f-2bbd-4a0b-8982-ced0b81afca5.jpg

Korkunçlu abi.

Şimdilerde ortaya çıkan Pizzagate dedikodusu da bu teorilerden bir tanesi. Eğer gerçekten böyle bir olay varsa – ki kesin var gibi – bu olaya dahil olabileceği daha muhtemel. Yani büyüyüp Katy Perry olmasından daha muhtemel…

Kim bilir belki rızası vardır diye evermeye çalışmışlardır kızı. Ölünce de damat bey iade etmiştir kızcağızı. Bu da muhtemel komplo teorisi. Sonuçta Muz Cumhuriyeti gibi bazı ülkelerde bu bir yasa değil mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.