Gardrop Tasarımı

Çooooooooook uzun bir zamandır odamda bulunan uyduruk gardrobumdan kurtulmak istiyorum. Ben dolap sevmiyorum, çekmeceden nefret ediyorum. Çünkü kaldırdığım hiçbir şey ama hiçbir şey düzgün olarak yerinde kalmıyor. Her zaman dağınık, her zaman kötü. Beceremiyorum çekmece düzenlemeyi. Açıkçası şunu istiyorum: olabildiğince az kıyafetim olsun, olan da ortada gözümün önünde olsun, çekmece köşelerinde havasızlıktan kokuşmasın.

Benim aklımda hep açık dolap sistemleri vardı. Eşyalarımı gözümle göreyim, duvarı etkin bir şekilde kullanayım istedim. Çünkü şuanda bulunan dolap, odanın ortasında mal gibi dikiliyor ve baktıkça nefret ediyorum. (Dolabın ve odanın halini before after yapacağım zaman koyacağım)

Çok sdolap 4ağlam dolap, allahı var… Sapları her on günde bir kırılan cinsten olması dışında tabii.. Taşınırken bir yeri bile çizilmedi. Ama artık istemiyorum. Esas istediğim işte şu yandaki tarzda bir şey. Urban Outfitters’ da 400 dolara satılıyor bu tarz işler.. Kime göstersem ben yaparım diyor ama kimse yapmıyor. Amk onların…

Benim istediğim türden eşya yapan bir yer biliyorsanız Türkiye’ de lütfen benimle paylaşın. Ben bilmiyorum, hiç mobilyacı ile işim olmadı çünkü. İkea’ nın açık dolap sistemlerine bakıyorum acayip pahalı ve benim istediğim şeyin yakınından bile geçmiyor. Tekrar diyeyim, ben şöyle yandaki gibi bir şey istiyorum ama tabii böyle bir şeyi bulamayacağımı düşünemiyorum o yüzden her türlü çözüme açığım.

Bir ara kafamda bir ampül yandı ve rafları alıp kendin yap dedi bir ses. Sonuçta alıp çakabilirsin dolap 2duvara, alt alta iki veya üç tane düzgün şekilde çakarsan eğer istediğin sistem olmuş olur. Büyük rafın altına bir askılık çaktın mı tamam. Raf dediğin her yerde. Hem boş duvardan da kurtulmuş olursun.

Araştırmalarımı yapıp kendi işimi hallettiğimde burada size sonucu paylaşacağım. O zamana kadar fikirlerinize açığım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.