"Çok Sansasyonel"

İnsanlarla anlaşamadığımız bir konu var. Ben kafama göre, hesap tutmadan, bir şeyleri planlamadan, çıkar gütmeden yapmaya özen gösteriyorum bazı şeyleri. Mesela bu blog. İnsanlarda ise nedense hep “daha iyisini yap, daha orijinal olsun, daha çok okunsun, daha çok bakılsın, daha dikkat çeksin, daha güncel ol” diye bir iteleme var.

 

En başta, sana ne amk.

İkinci olarak, benim seni eğleme, her fırsatta şaşırtma gibi bir zorunluluğum mu var? Hiç haberim olmadı bak şimdi…

Memleket olarak en büyük sıkıntımız olan “seviyesizlik” burada kendini gösteriyor işte. Aramızdaki bu muhabbetin de bir seviyesi olmalı. Bir sınırımız olmalı ki kimse kimseden gereksiz yere ısrarla saçma sapan bir beklenti içine girmesin. Adamın benden böyle bir şey talep edebilme özgüvenine inanamıyorum. O kadar emin ki istediği şeyi yapmak zorunda olduğumu düşünmesinden…

 

Bu nereden mi aklıma takıldı? Sözlükte zamanında yazdığım gereksiz bir entry’den ötürü. Tabii sözlükteki herkes kendini mükemmel ötesi bir yorumcu, internet mogul’ u falan sandığı için herkese bu burnu havadalık oluyor.
Oraya yazmışım ki “gidip kamera bulup youtuber olasım var”… Hakikaten de doğru. Uzun zamandır nabız yokluyorum yapsam nasıl olur diye. Zira blog güzel gidiyor, neden oraya da sarmayayım. Bir heves işte. Çok şükür böyle hevesleri karşılayabilecek bir maddi ve manevi hizaya eriştiğimi düşünüyorum.
Eleman demiş ki “O zaman çok sansasyonel bir şey yapman lazım Youtube’da”…
Niye ki lan? Niye öyle sansasyonel bir şey yapayım ki? Sebep? Zorunda mıyım? Beni okuyan eden belli, video çekersem de izleyecekler belli. Belki de ben “Etim ne budum ne, kendi yağımda kavrulayım” diye düşünüyorum bu konuda. Niye şebek gibi kendimi paralayayım “daha sansasyonel” bir şey için? Tamam hadi sen beni tanımıyorsun ve böyle bir yorumda bulundun. Sen kim köpeksin de başkalarına ne yapmaları gerektiğini söylüyorsun? Ne yapacağını, ne fikri olduğunu bilmeden yani.
İstersem gider vlog yaparım, istersem gider mal mal konuşurum, istersem gider DIY videoları çekerim. Niye sansasyonel olsun yani, amaç ne? Gördük Vine’da sansasyonel olmaya çalışan kıroları. Sizin internetten anladığınız bu mu arkadaş?

 

Bir sakin ol be kardeşim, rahat ol. Önce okuduğunu anla, fikirlerini bir tart, sonradan paylaşırsın onları. İnternette milyon tane blog, bir o kadar daha vlog yapan insan var. Bunların %90’ı da öyle “çok sansasyonel” falan değil, kendi işinde gücünde keyfine bakan insanlar.
Sizi hep Reha Muhtar bu hale soktu, biliyorum ben. Sonuçta Ankara’ da yaşayan kendi halinde bir insandan “sansasyonel videolar” beklemezdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.