Organizatör Özgüveni

Arkadaş, bildiğimiz üzere Türk milleti yersiz özgüven patlamaları ile bilinen aptal bir millet olabiliyor bazı durumlarda. “Organizatörlük” de bunlardan bir tanesi.

Çok bir şey demeyeceğim. Sadece karşı karşıya geldiğimiz zibilyon tane adamın aptal saptal “iş yapması”ndan bahsedeceğim biraz.

Homo-organizatörus işine “Ben şunu getireceğim, bunu getireceğim, parasıyla değil mi, ne kadar olabilir ki amk” diye bir gazla başlıyor işe. Toplantılar genelde bu patlama ile başlıyor. Gazı alan booking ekibi (biz gibi) de başlıyor sanatçılar ile görüşmeye. Ama en başından karşı taraf iyi atmış “Biz çok büyük bir isim istiyoruz, festivalimizin adı sanı duyulsun biz bu işin kralını yapacağız” diye epey bir gaza gelmiş.

robin srsly

Sonra fiyatlar geliyor yavaş yavaş. Sonra organizatörusun götü hafiften yere değmeye başlıyor. “O kadar parayı o adama vermem, ben o parayı kimlere kimlere veririm” diye bok atıyor sanatçıya. Ama  hala az paraya isim peşinde hırdo.

İkinci tur isimlerde biraz daha uygun fiyatlı olabilecek bir takım adamlar ile görüşülüyor. Ama yine çok geliyor homo-organizatörusa. Çünkü adamın parası yok. Ve aslında hiç olmadı.

monkey roll

Bokuna bakmadan atıyor da atıyor organizatörus. Sonra da şartlar kötü, yok sponsor yok bilmem ne. “Ulan gavat, başta da yoktu onlar, on toplantı sonrasında mı fark ettin” diyesin geliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.