Sarah

Uzun zamandır Spotify’ da karşıma çıkan bir şarkı var “Sarah” diye. Söyleyen Kate Miller-Heidke adlı güzel sesli bir kadın. Metalciler gibi şarkı söylüyor.
Şarkıyı dinlerken sözleri fark etmemek imkansız. Sarah adlı bir kızın başına bir işler gelmiş, insanı çok tedirgin ediyor şarkı. Şarkıyı aşağıya koydum, açın, ben olayı anlatırken dinleyin.
 Olayı anlatan Kate’ in bir arkadaşı. O arkadaş ve Sarah birlikte bir festivale gitmişler sene 97.  Kızlar daha 15 yaşında o zaman. Birlikte eğlenmişler güzelce. Sonra bir grubu izlerken o arkadaş arkasına bir dönmüş bakmış ki Sarah yok.
Her yerde onu aramış bulamamış. Herkese sormuş, insanlar gördüklerini söylemiş ama anormal bir durum gören olmamış. Kız o anda kafayı yemiş tabii arkadaşı kayıp. Babasını aramış, gelmiş adam birlikte aramaya başlamışlar. Saatlerce aramışlar ama bulamamışlar.
Ertesi gün polis kızın kaybolduğu yerde kıza ait bir eşya bulmuş. Tek bulabildikleri de o olmuş zaten. Sarah’ nın ailesi kızı suçlamış. “Sen onu nasıl yalnız bırakırsın” diye. Öbür kız da tüm olan biten karşısında kendini yemiş bitirmiş. 
2 hafta sonra Sarah çıkıp gelmiş. Hiçbir şey olmamış gibi… Annesine “hiçbir şey hatırlamıyorum” demiş. Olanı biteni hatırlamıyormuş Sarah. O günden sonra kızla görüşmesine de izin vermemişler hiç.
5 yıl kafayı yerim ben o kıza ne oldu diye. Ulan bilmemek çok içime oturdu be.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.