Dünyanın En Büyük Derdi

MAC adlı bir kozmetik markası vardır, çalışanların şerefsizliği dünyaca meşhur. Sadece Youtube’ a “MAC experience” yazarsanız dünya kadar kızın dert yandığını görürsünüz. Haklılar amk, hepsi boktan. Tüm müşterilerine çöp muamelesi yapmaya bayılır MAC çalışanları. 
Ama memleketimde değil. Burada terbiyesizlik eden 1 tane MAC çalışanı gördüm, onu da arkadaşları kendi aralarında elimine edip bana kendilerini affettirecek bir makyaj yapıp öyle gönderdiler. Tunalı şubesi, bahsettiğim. Yıllardır oradan alırım ne alacaksam, mükemmel hizmet, garanti edebilirim. 
Panora’ da (eve en yakın ve en sakin alışveriş merkezi) yeni bir şube açtılar. Havalara uçtum resmen. Kapitalist ruhuma şen geldi. Zira Türk kızının en büyük derdi tüm markaların bir arada bulunduğu bir alışveriş merkezidir, garanti! The Body Shop hariç tüm güzel markalar bir araya geldi Panora’ da. Çok memnunum.
Ama oraya bir hıyar koymuşlar, sorma gitsin. Tipine bakarak mı almışlar dükkana nedir, bilemiyorum. Adam hiçbir şeyden anlamıyor. Kapatıcı, diyorum fondöten mi diyor. Hayır kapatıcı, diyorum acaba Türkçesi mi kıt diye “Concealer” diyorum, pudra mı diyor.
Allahtan ne alacağımı bildiğim için gidip ben bundan istiyorum diyorum, yarım saat bulamıyor dükkanda. Standın alt çekmecesinde, açıp ben alacağım yani o derece… Allık da alacaktım ama adamın beynini yakmamak için direk kasaya gidiyorum almadan. Adam ne dese beğenirsin:
“Fatura kesemiyoruz. ZATEN YILBAŞINDAN BERİ FATURA KALKTI.” Şey gibi aynı: Yılbaşından beri facebook paralı olacak, on kişiyle paylaş para ödeme…
“Fatura kesmeden nasıl mal satıyorsunuz?” diyorum, “Mail olarak gidiyor” diyor. E mailimi almadın, kim olduğumu bilmiyorsun nasıl gidecek o fatura diyorum “ehehe” diye alıyor numaramı sistemden bakmak için.
Fatura hala gelmedi. Gelmeyecek de belli bir şey. Gavat resmen faturasız mal sattı bana ya. Neyse ama bu seferlik saymıyorum bunu, mekan yeni zaten şutlanır o gavat yakında. DERDİNİ S*KEYİM sırası da solda, oraya geçin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.