Otobüs Gerginliği

Arkadaş anlam veremiyorum!!! 
Mesela bir insan neden dolmuşta 20 kere ossurur? Biliyoruz kim olduğunu da üstelik, yellene yellene gidiyor abi.
Bir başka mesela da neden bu insanlar arkaya ilerlemez. Tabii arkaya ilerlemeden kastım konserve balığa dönmeden, insanın özsaygısını fordlamalar ile kaybetmeyeceği bir ölçüde ilerleme. Ablam mel mel bakıyor camdan dışarı, dikilmiş ortaya. Ulan kör müsün, ulan sağır mısın?
Bir diğeri de çocuklu abla. ZORUNDA MIYIM? Sadece zorunda mıyım? Sana yol vermek, bebene kucak açmak, bizzat senin üzerime oturmanı sağlamak zorunda mıyım? Haddini bilemeyeceksen, çocuğuna o sınırları öğretemeyeceksen saat 08:50′ deki 413’te ne işin var senin?
Çok fazla söylenmemeli, çok fazla eleştirmemeli insanları farkındayım. Ama bir lafım da çok fazla ilerleyene. Ablalar abiler, sen o otobüste insan gibi ulaşım için bir para verdin. Sen sadece o güvenli ve insani ulaşım hizmetini satın aldın. Kucak dansı satın almadın. Niye fırsat veriyorsun? Sen sınırını çizersen eninde sonunda o şerefsiz şöför parçası da doldurmayı kesecek insanları.
Şerefsiz şöför parçası demişken insanların bana sinirleneceğini şimdiden hissediyorum. “Onlar emekçi bık bık”… Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir, o hıyarlar da birilerinden torpille belediyede kendine iş bulmuş bir eşektir. Bu kadar açık. Daha ne kadar derine inip de ebelerine küfredeyim?
Agresyon tepelerde, bulaşmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.