Hazımsızlık

Memleketin en büyük sorunu nedir?

Görgüsüzlük?

Ya da daha kötüsü denilen sonradan görmelik?

Her türlüsünden faşizm?

IQ eksikliği?

Hazımsızlık.

Hazımsız insan hırçın olur, kıskanç olur, dedikodu yapar, bok atar. Her daim başarısız olduğunu ve birilerinin ensesine bineceğini düşünür. Zaten yapmakta olduğun işi yapman için seni odasına çekip azarlamaktan keyif alır. Bir halka ait olduğunu düşünemez, ezildiğine inanır. Bir halkın kendisiyle eşdeğer bir hayat yaşamadığını anlamaz, ezik olduklarını düşünür. İzin istemen gerektiğini düşünmeni ister. Önceliklerini ona sormadan gerçekleştirmen ona batar. Sen kimsindir, bu nasıl bir özgüvendir? Ne yapman gerektiğini söyler ama sen salaksındır, dinlemezsindir. Mutlaka onu dinlemen gerekir. Hep bir fikri vardır senin hayatınla alakalı. Dinler gibi görünür ama söyleyeceklerine odaklanmıştır. İletişimin iki taraflı olduğuna inanmaz. 
Hazımsız insanın hep bir derdi vardır. Ve bu dertler her zaman başkalarından kaynaklanır. Tahammül edemez, saygı duymaz. Ama saygı bekler. Tabii oğlum manyak mısın? Bir makama gelir ama hazmedemez götü başı ayrı oynar. Her işi elinde patlar ama sorsan her şeyi mükemmel yapmıştır ama ekibi kötüdür. Pasif agresiftir hazımsız arkadaş. Her lafında bir iğne, batsın bir yere önemli değil kime battığı. Lafını söyledi mi, sen ona bak. Ne kadar cengaverdir o lafı söylediği için ne kadar baskındır, ne kadar kendinden emin patron olduğunu düşünür. 
Mutlu olmayı bilmez Hazımsız. Onu da bok eder. Dertsizlik batar ona. Herkesin burnundan getirir. Başka türlü nasıl davranacağını bilmez.
O yüzden aman dikkat.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.