Müzik Dünyasından Gereksiz Haberler

Daha demin can sıkıntısından bazı sitelere bakayım dedim. Bazılarını sizinle paylaşmaya karar verdim. Tabii başlığa rağmen bu yazıyı okumaya çalışan arkadaşları da ayrıca tebrik eder, gözlerinden öperim. 
Thom Yorke 23 yıllık sevgilisinden ayrılmış. 23 yıllık sevgili nasıl oluyor ulan? Nikahlı olmadığına emin misin? Baksaydın bir yerlere belki saklamıştır kadın nikahı? Bir de 2 tane çocuk yapmışsın. Hala sevgilim hala partnerim… Böyle deyince boyunuz mu uzuyor ne oluyor? Adeta bir Ayşe Arman… Bu İngilizlerin acayip halleri öldürüyor beni. Ya gider 17 yaşında nişanlanır hemen evlenir ya da gider 2 çocuk yaptığı 20 yıllık karısına “partnerim o benim, sevgiliyiz biz” der. 
Skrillex ve Diplo, Arcade Fire’ ın solisti ile albüm yapacak kadar materyal toplamış. Benim de aklıma hemen şu soru geldi: Diplo kim lan? Youtube’ dan aratınca karşıma Bart Baker’ ın parodileri geliyor. Ve hatta hemen atayım. 
Bart Baker’ ın en iyi işi değil kesinlikle… 
Bir ara bir yerde “world music” denilen terim ile alay eden bir cengaverin harika bir listesi geçmişti. Aradım ama bulamadım, eğer bulursam sizin için o listeyi paylaşırım burada. Adam “Americana”, “Brit” diyorsun da diğerlerini niye world music deyip geçiyorsun ey gavat, diyordu müzik endüstrisine. Aslan parçası…
mic.com diye bir site var. Ergen feministlerin yürüttüğü bir site. Feminizm veya eşitlikçilik ile bir alıp veremediğim yok. Ama bu site feminizmi Kardashian’ lar, Taylor Swift ve bunların ekürileri ile destekliyor. Böyle bir mantıksızlık daha görmedim. Siteye göz atarsanız ne dediğimi anlarsınız. 
İnsanların tüm yazıları şöyle ilerliyor: Eşitlikçilik, kültürel normların yıkımları, Kardashian götü, daha fazla feminizm, hiç kimseye bir yararı olmamış gereksiz bir ünlünün eşitlik üzerine sözleri, biraz daha Kardashian götü, biraz Bruce Jenner suratı, daha fazla eşitlikçilik…
Sizin yapacağınız işi s*keyim…
Bu kadar. Dağılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.