Cassey Ho

Youtube’ da çılgın bir abla var adı Cassey Ho. Dünyanın en içten, en gaza getirici ve en sevimli pilates hocası olsa gerek. Hiçbir egzersizini tam bitiremesem de her bölümünü mutlaka ama mutlaka izlerim. Mükemmel ya.
Bilenler bilir, Amerika’ da yaşayan Asyalı ailelerin çocuklarına olan baskıları muhteşem boyutlarda. Bu kızın babası da kızının doktor olmasını istemiş, başka hiçbir şey yapmasına izin vermemiş. Kendisi anlatıyor bunları. Diyor ki “Benim babam, zamanında yaptığım çizimler ile alay ederdi, senden modacı falan olmaz sadece adam gibi bir bölüm oku, derdi”. Adam bunu çocukluğundan beri sürekli olarak söylemiş.
Düşünsene, beş yaşından itibaren baban sana “Senden bir bok olmaz, çizme bunları” diyor… Ve bunu sırf para getirecek bir iş için yaptığını düşün. Böyle böyle kızı zorla tıbba yazdırmışlar. Sonrası da bitmemiş, adam, kızın her aldığı derse, ders dışı tüm vakitlerine karışmış. Neden bu seçmeli dersi aldın, niye boş durdun diye beynini yemiş kızın.

Ve bu kız uzun bir süre kendinden nefret ederek, her şeyine bir kusur bularak yaşamış, doğal olarak. Ağır bir depresyon geçirmiş. Ama sonra pilates yapmaya başlamış, çok zevk aldığını fark etmiş. Bunu bir iş olarak seçmiş kendine. Sadece youtube’ da değil, bir çok yerde tanınan bir hoca olmuş. Ve şuan babasına ve ona inanmayan sülalesine inat kendi spor giyim markasını yaratmış olup milyonları kırmakta. Son kuruşuna kadar helal.
Cassey, bizdeki pilates manyağının (Ebru) aksine anoreksik değil. Çok sağlıklı olduğu belli, yediğini içtiğini ve yaptığı sporu paylaşmasından, konuşmasına kadar. Kızın yüzüne baktığın zaman resmen gözlerinden hayat fışkırıyor kızın ya… Hastalık derecesinde zayıf değil. Ve bu yüzden sürekli olarak internette hakarete uğruyormuş. “Sen ne biçim hocasın, göbekli hoca mı olur” diyeni çokmuş. Halbuki göbekli değil, kız sadece piyasadaki hoca bozuntularının aksine ideal kilosunda, daha azında değil. Kız normal. Kız vücudundan memnun. Kız mutlu.
Son zamanlarda bu konuda çok konuşur olmuştu, bakmış konuşmakla olmuyor, herkesin sesini kesecek bir video yapmış. Buyurunuz:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.