Kocamın Ailesi Felaketi

İşsizliğimden mütevellit yine televizyon başlarında harcamaktayım beyin hücrelerimi. O kadar acayip şeyler varmış ki bir yıldır uzak kaldığım. Ayak uydurmada zorlanmıyor değilim. Ama olsun, uğraşıyorum! 

Geçen size Karagül’ ün ne kadar başarılı bir dizi olduğundan bahsetmiştim, hatırlarsanız. Tabii çoğunuz okumadınız bile (istatistikler yalan söylemez) ama olsun. İçimde kalmasın. Bu blogun amacı zaten içimde bir şeyin kalmaması. Bu sefer yazacağım yazı bir diziyi övmek için değil, yerden yere vurmak için. Bunu beklediğinizin farkındaydım!
Fox TV’ nin başarısız yapımlar kuşağında Kocamın Ailesi diye bir diziye denk geldim birkaç hafta önce. Zaten internetten araştırdığınız zaman pek olaylı bir prodüksiyon olayı olduğu ortaya çıkıyor. Neyse işte.

Bir apartman dolusu vıcık vıcık bir aile. 40’lı yaşlarında ama hala annesinin koynunda yatan vasıfsız bir amca. Etrafında nefes alıp veren her şeye hakaret etmeyi kendine hak gören bir babaanne. Karanlık işler çeviren bir yenge. Bir iskele babası. Kıymet bilmez ve de evlatlarını harcamayı seven bir anne. Yetersiz bir abla. Tek ayak üstünde kırk yalan söyleyebilen iki adet genç kız. Ve 5 yaşında gördüğü her şeyi taklit eden şımarık ötesi bir kız çocuğu. 
Bu apartmanda yaşayan bazı diğer insanlar da var. Sürekli didiştikleri ve karşı komşuları olan bir kadın. Onun odun oğlu ve kabız arkadaşı. Üst katta yaşayan iki doktor. Birisi esas kız. Bütün aile bu vasıflı kızdan nefret ediyor. 
Ve bir de esas oğlan var. Demiş miydim o da vasıfsız diye. Kan çekmiş. Ecinniye benziyor bir de töbe bismillah…

Bu aile zamanında pazarda bir oğullarını kaybediyorlar. Ve apartmanda yaşayan bu esas oğlan, aslında bu ailenin evladı. Olay bu. Vıcık vıcık Türk hikayesi.
Esas kız, elemana ailesini bulmasında ve bir takım başka şeylerde yardımcı oluyor. Ama aile her dakika kıza laf sokuyor. Dizide tek düzgün insan olan o esas kız. Ve bütün aile apartmanı kızdan nefffffreet ediyor.

Hanımlar beyler, tarifi mümkün değil. Resmen itin götüne sokuyorlar bu kızı. Söylemedikleri laf kalmıyor. O kadar aşağılık şeyler ki. Yenilir yutulur şeyler değil. Bu kadar hakareti o tarz programlarında bile göremezsiniz. O derece.
Daha kötüsü, tüm bu hakaret ve aşağılamaların ardında çalan mutlu ailevi şarkılar (kanunlu klarnetli). Hani “bak nasıl da didişiyorlar, ay ne kadar sevimliler ahaha kıza orospu dedi yaa canım babaanne” gibi bir durum çıkıyor izlerken. Bunu normalmiş gibi nasıl gösteriyorlar anlayamıyorum. Bu vıcık vıcık her boka maydanoz olan aileyi nasıl sevdirmeye kalkıyorlar? Nasıl bu insanları her hafta millete yediriyorlar?

Sürekli yalan söyleyen, her işi yanına kalan kızları nasıl pazarlıyorlar? Babaya nasıl yalan söylenir 101 dersini nasıl veriyorlar? Komşuya her fırsatta nasıl hakaret edilir nasıl gösteriyorlar? Çocuk nasıl yetiştirilmezi millete nasıl satıyorlar? 

Uzun zamandır bu kadar iğrenç bir aile dizisi izlememiştim. Siz de izlemeyin.

P.S: Dizide esas kız değişikliğine gidildiğini biliyorum ve zerre ilgilenmiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.