Latinlerin İletişim Formülü

Arkadaşlar dün gece feci bir aydınlanma yaşadım. Resmen kafamın içerisinde oturdu bütün olaylar. Buraya geldiğimden beri “ben neden bu Brezilya’ lıları anlamıyorum” derdine düşüyordum ya artık anlıyorum!
Mesele sadece Brezilya menşeili olmaktan geçmiyor. Bütün Latinler aynı. Denedim %100 çalışıyor.
Şimdi başlıyoruz:
Örnek 1: Latinler kendi aralarında konuşmaktadır. Birisi “Hava bugün çok güzel” der. Diğeri onaylar. Tam bu sırada Dilara lafa dalar “Valla ne güzel hem serin hem güneşli” diye. Tam o sırada 1 numaralı Latin “Aslında bu havadan nefret ederim ben” der. Diğeri “Evet evet, hiç sevmem” der.
Örnek 2: Latinler yine durum belirten ifadeler ile insanlarla iletişim kurma çabasındadır. 1. Latin “Bugünkü yemek bok gibi, dışarıda mı yesek” der. 2. Latin de “Evet ya gidelim bence de” der. Bu arkadaşların suşiye bayıldığını bilen Dilara “E o zaman gidip suşi yiyelim” der. 1. Latin “Keşke çıkabilseydim ama çıkamam bugün” der. 2.’ si de “Yarın gideriz belki ama bugün olmaz” der.
Örnek 3: Latinler yemek yapma meselesi ile alakalı konuşmaktadır. 1. Latin “Yemek yapmayı çok özledim” der. 2. Latin “Ben de ev yemeklerini özledim” der. Dilara lafa atlar “Ben de özledim. Acaba girip bir çorba mı yapsam şuan mutfağa” şeklinde. 1. ve 2. Latin “Yemek yapmaktan nefret ederim” minvalinde lafı çevirirler. 
Örnek 4: Latinler Robin Williams (rest in peace) hakkında konuşmaktadır. 1. Latin “Duydun mu RW ölmüş” der gayet üzgün. 2. Latin “Evett duydum çok yazık olmuş” der. Olayı yeni duyan Dilara “Neee?! Ciddi misin?” diye üzülür. 1. Latin “Ünlüler ölünce üzülen insanları anlamıyorum” der. 2. Latin de “Evet yani bana ne sonuçta” der.

Şöyle durdum baktım bugüne kadar başımdan geçen bütün konuşmalara. Hepsi bu şekilde işlemiş. Maksatları muhabbeti kesmek ya da dışlamak değil. Dibimden ayrılmıyor hiçbirisi. Madem istemiyorsun, konuşmazsın sonuçta. Bunlar öyle değil. Hem konuşacaklar hem de benim söylediğimin tam tersini söyleyecekler. Adamlar zevk alıyor bundan. Zarfı atıyorlar, sen de muhabbete giriyorsun. Zart! Hemen tersine çekip seni haksız çıkarıyorlar, kendilerince seni eziyorlar. Sanki kendileri söylememiş gibi, sen bir şey istemişsin de onlar istememiş gibi oluyor dışarıdan bakınca. Hiçbir zaman muhabbeti ben başlatmıyorum, hiçbir zaman ortaya yeni bir şey atmıyorum. Kendileri söylüyor, ikinci cümlede kendileri ile çelişiyorlar. Huyları bu. Evet, çözdüm. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.