En İyi 10 Dizi Intro’su Vol.2

Bu listenin ilkini yapalı yıllar geçtiği için ve o zaman ortada True Detective ve Vikings gibi hayvanımsı diziler olmadığı için bir ikincisini yapmanın vaktinin geldiğini düşünmekteyim. Zira ilk listeye koymayı unuttuğum şeyler de yok değil. O yüzden başlamalı…
10. Sır Dosyası
Ulan hala gece gece aklıma gelir açar bi jeneriğini dinler gider öyle uyurum ya. Of…
9. The IT Crowd
Evet unuttuğum buydu. Kabuslarıma girdi hatta unuttuğum için. Neden mi? Çünkü ilk listeyi bu dizinin introsu için oluşturmuş ama sonra listeye koymayı unutmuştum. O yüzden köpekler kovaladı beni. Yıllarca cenabet dolandım. Başıma ne geldiyse bundan geldi… Bu diziyi izlemeyeni arkadaşlıktan reddediyorum arkadaş!
8. Orange Is The New Black
Uzuncana bir intro yapma fikrini tuttum ben. Tam köşene yerleşip çayını çorbanı hazırlamak için fırsat da veriyor hem. Bu dizi acayip sıkıcı olsa da insanı kendine bağlıyor. Hele manyak gözlü zeeenci kız ayrı bir olay…(Bkz. Dandelion) (Bkz. Chocolate and vanilla swirl, swirl)
7. Rizzoli & Isles
Bu dizi hala devam ediyor mu bilmem, pek de ayılıp bayılmam kendisine. Tam yemek vaktinden önce koyarlardı televizyona oradan hatırlarım. Ama bu demek değil ki introsu kötü. Gayet başarılı.
6. Da Vinci’s Demons
Bu diziyi de izledim desem yalan olur. Tek bildiğim introsudur.
5. Game Of Thrones’umsu South Park (ooo şaşırtmaca)
Yalan değil, Game of Thrones’ un introsu aşırı bayıyor beni her seferinde. Ama bunun sebebi intronun kötü olması değil, öyle olduğunu düşünen çarpılır. O kadar az yayınlanıyor ki bir an önce sadede gelmek istiyorum. Ama uzattıkça uzatıyorlar. Ama South Park öyle mi? South Park da aynen benim gibi her şeyin uzatılmasından yavşanmasından sıkılmış, yazar George R.R. Martin’ in “ille de penis” mottosunu içeren harika ötesi bölümler hazırlamıştı. Hele o Princess Kenny… ASDFLKSGHKJGJHL. Kendi kendimi güldürdüm.
4. Hannibal
Geçen yıl Hannibal’ in bütün bölümlerini toplayıp üç günde izlemiş, iki hafta kabus görmüştüm. O mantarlar hala aklıma gelir arada sinirim bozulur. Hannibal’ in introsu az ve öz, harika ötesi bir şey.
3. Vikings
Açıklamaya gerek var mı? Kafir olmadan izlenmesi gereken üç diziden biri. Diğeri Hannibal, diğeri de True Detective tabii ki.
2. The Walking Dead
Hiçbir zaman Walking Dead hayranı olmadımdı ama bir gün televizyonda introya girişini gördüm, aşıkı oldum o intronun. Hele sahneyi introya bağlayışları, o geren yaylılar offff of.. Sahneli olanını bulamadım. Zaten gidin adam gibi izleyin diziyi…
1. True Detective
Bir takım terbiyesiz adamlar toplanmış terbiyesiz terbiyesiz, utanmadan arlanmadan hayvansal boyutlarda mükemmel bir intro yapmışlar. Yok böyle bir şey. Ağlamak istiyorum mükemmeliğinden. T Bone Burnett bu boru mu lan?!

One comment

  1. şahin · Mart 17, 2014

    dizi izleyen biri değilim ama Sır Dosyası jeneriğiyle 20 sene öncesine götürdün. ilk fırsatta tekrar izlemeli o zaman 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.