Hormonal İnanç

Erkek milletinin (pardon, genelleme yapmamız yasaklandı), bu civardaki bazı erkeklerin harbi gerizekalı olduğu konusunda kesin bir sonuca vardım birkaç gün önce. Nasıl mı?
Hemen anlatayım.
Geçen gün markete gidiyordum. Gitmeden yemekhanede oda arkadaşım ve geldiği günden beri oda arkadaşıma yavşayan bir Brezilya’lı çocuğu gördüm. Oda arkadaşımın yanına gidip marketten bir şey lazım olup olmadığını sordum. Oda arkadaşım hayır dedi. Daha sonra ayıp olmasın diye çocuğa da sordum bir şey lazım mı diye. Çocuk ne dese beğenirsiniz. “Gitmişken bana biraz allık alır mısın allığım bitti de.”

Baştan söyleyeyim, kendi çapında espri yaptı çocuk. Ben de ona eğer marketten allık almak istiyorsa ciddi sorunlarının olduğunu söyledim.

Allık esprisi nereden geldi bilemiyorum, ben allık çok kullanabilen birisi değilim. Millet beni kireç yüzümle hatırlar hatta bütün esprilerini şakalarını bunun üzerine yaparlar. Garip.
Neyse, çocuk bu cevabımın üzerine şaka yaptığını söyledi. Ben de VALLAHA MI dedim İngilizce. Nasıl oldu sormayın. Buldum bir yolunu.
Oda arkadaşım marketten makyaj malzemesi almanın gerizekalıca olduğunu ifade ettiğim cümlemden konuşmaya devam etti. “Ben ojelerimi oradan alıyorum” diye. Dedim ki “Gidip de markette satılan allıklardan almıyorsun ama”, çünkü ilk geldiği günlerde bu arkadaşla Sephora’ nın altını üstüne birlikte getirmiştik Santa Monica’ da. Kız da bunun üzerine garip bir şekilde “Bilemiyorum ben makyaj yapmadığım için anlamam nereden alınır nereden alınmaz.” dedi.
                      .
Hani bu kızı her sabah ve akşam yüzüyle uğraşırken görmemiş olsam, Sephora’ya birlikte dadanmamış olsak, her gittiğimiz mekanda tuvalette yüzünü gözünü çizmese derim ki helal olsun.
Oğlan da salak salak “Onun makyaja ihtiyacı yok” gibi bir lafla kızı destekledi. Kızın gözüne baktım. “İyiymiş o zaman ne mutlu sana dedim.” Ne diyim…
Ciddi ciddi oğlan buna inanmış. Bu noktadan itibaren yorumlarım ağır küfür içerdiği için paylaşmamaya karar verdim. Hormonların hükmettiği insanlar için değmez.
Ayrıca size bu Brezilyalılar ile alakalı çok şey anlatacağım, zamanı geldiğinde…

4 comments

 1. Deniz Aygun · Mart 10, 2014

  Tum degisik insanlar sana denk geliyor. Oda arkadasin nereli?

  Beğen

 2. Dilara · Mart 10, 2014

  Manyak paratoneriyim zaten… İtalyan kendisi.

  Beğen

 3. Film müzik-Film music · Mart 10, 2014

  😀

  Beğen

 4. şahin · Mart 17, 2014

  erkek milletinin hormonal bağlamda gerizekalılığına köküne kadar katılıyorum. hatta sırf bu yüzden sayfada derdini sikeyim butonu bile aradım.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.