Hakkımdaki 50 Şey

İnternetin her köşesinde yapılmış, boku çıkmış bir şeyi daha sizlerle paylaşmaya geldim. Hakkımdaki 50 şey tagı…

Her ay film çelıncı yapamayacağım için başka dandik ne var diye durdum düşündüm ve aklıma bu geldi. Şimdi sizlerle benimle ilgili 50 gereksiz ve saçma bilgiyi paylaşacağım, siz de ilgileniyormuş gibi davranacaksınız oke?

 1. Açık ara farkla en sevdiğim yazar Neil Gaiman’dır. Sandman’in gerçek olduğuna inanmaktayım.
 2. Büyük şehirlerde havada kapılacak bir lise giriş sınavı puanı almama rağmen Malatya’da sadece iki tane (o vakitler) anadolu lisesi olduğundan açıkta kaldım ve sınıf kontenjanı 20’yi geçmeyen ve de iyi eğitim verdiği söylenilen kız lisesine gittim. O yıl benim gibi düşünen 42 kişi daha benimle aynı sınıfta okudu.
 3. Aşırı derecede Mike Patton hayranıyım.
 4. İngilizce’yi 4. sınıfta öğrendim. Gerisi teferruattı. Kimse bunu bilmediği için ve lisede dil bölümü okumadığım için tercümanlık bölümü hocaları tarafından aşağılandım – neredeyse mezun olana kadar.
 5. Kendi çapımda piyano çalabilmekteyim. Sol elimi 20 yaşındayken geliştirdim.
 6. Orta okulda folklör ekibindeydim. Yarışmaya katılmışlığımız ve dereceye girmişliğimiz vardır. Hayatımın en iyi yıllarındandı kesinlikle.
 7. Lise sonda bilgi yarışmasına katıldık ve il ikincisi olduk.
 8. Yine lise sonda bir hoca ile çok fena takıştık ve neredeyse bir yıl boyunca bu kadının sözlü tacizlerine maruz kaldım. Hiçbir şey olmadı.
 9. Bisiklete  binmeyi geçen temmuzda öğrendim. Boşa geçen her gün için üzülüyorum.
 10. Beddualarım tutar ve bir şeyin olmasını istemezsem o şey olmaz. İşin kötüsü istesem de olmaması aldsfjdşlgh…
 11. Selena Gomez’den nefret etmiyorum. Yaşıtı malaklara göre yetenekli olduğunu düşünmekteyim.
 12. Youtube’da sürekli olarak makyaj yapan kızların kanallarını izliyorum.
 13. Taksiciler mesleğimi sorduğunda hep başka şeyler söylüyorum. Bir keresinde atanamadığım için okuduğum matematik öğretmenliğine küfretmiştim adamın karşısında.
 14. Tercih sıramda Atılım’ın altında ODTÜ vardı.
 15. Hala bazı zamanlar LOTR serisini açıp ardarda izlediğim haftalar (gün falan değil) olmakta. Hatta kafamda LOTR’u yeniden yazdığım olmuştur.
 16. Dönem filmleri en sevdiğim film türüdür. Nerede kral kraliçe ben orada.
 17. Evde annemle kahve içip Türk filmi izlemeyi birçok arkadaşa tercih ederim. Zamanında milleti ekip evde televizyon izlediğim çok olmuştur.
 18. Bir odada 15 dakika yalnız kalırsam hemen uyku pozisyonu alabilirim.
 19. Yerde para, bilet, benzer eşyalar bulmada üstüme yoktur. Daha geçen sadece bir tanesi içilmiş bir paket dolusu Marlboro buldum dolmuşta.
 20. Sadece benim okuduğum bir kitabım var, hala canım sıkılsa, ilham gelse yeni şeyler yazdığım.
 21. Burun etlerini aldırmadan önce 10 yılı aşkın otrivine ve benzeri ilaçları kullandım. Evde temizlik yapıldığında 20’ye yakın şişe çıktığı olurdu. Ayrıca bu ilaçlar hapşurttuğu için ardarda hapşurma rekorum 27’dir.
 22. The Body Shop’a takıntım var. Ne zaman girsem mutlaka yüz elli parça şey alırım..
 23. Harry Potter’ın son kitabını hiç okumadım. Elim okumaya hiç gitmedi, gitmiyor.
 24. Kadın erkek ilişkileri içerisindeki yerim bir odununki ile aynıdır. Hiçbir şey anlamam. Birisi benden hoşlandığını direkt olarak söylemez ise o kişi bacımdır, hiç başka gözle görmem. BACIZONE!
 25. İnsanların düşündüğünün aksine bir kere bile gotik metal dinlemedim. Gotik grupları bilmem, anlamam. Uzun düz saça ve beyaz tene sahip olduğumdan (ve de tabii siyah giydiğimden) hep gotik diye anıldım. Hakaret gibi gelir o yüzden…
 26. 50 ve 60ların şarkıları en güzel şarkılar olabilir bana göre. Sıkılmadan defalarca kez dinlerim.
 27. Ciddi ciddi sahnedeki grup elemanlarının konser sırasında direkt bana baktığını düşünürüm. Konser stadyumda bile olsa…
 28. Rüya görmek yemek yemek kadar önemli bir şeydir benim için. Her rüyama önem veririm. Ve genelde birisinin başına kötü bir şey gelmesinden önce o kişiyi rüyamda görürüm.
 29. Ay Savaşçısı trt’de yayınlanırken son bölümünü okulda olduğum için kaçırdım ve bir daha denk gelemedim. Daha sonra oturup bütün bölümlerini 7 kere tekrar tekrar izledim. Hala da izlerim.
 30. İnsanların aksine hayatımdaki en kötü zaman dilimini Erasmus’ta geçirdim. Gram eğlenmedim. Fırsatım olsa bırakıp anında dönerdim.
 31. Her şeyden hemen hemen nefret ederim. Ama bazı nefret ettiğim şeyleri sonradan çok severim (UGG gibi)… Nefret etmek bana göre dikkatini vermek demek.
 32. Mutlaka ama mutlaka her gün kolumu, omzumu bir kapıya vururum. Boş koridorda bile gider gelir duvara çarparım. Hiç ortalayamam.
 33. Raymond Chandler kitaplarına ve Marlowe karakterine hayranım. Elimde son bir kitabı kaldı ama çok ağırdan alıyorum okumayı bilerek.
 34. İki yıldır Amerika’ya gideceğim diye büyük masraflar etmedim. Küçük küçük ve sık masraflar edindim. Aynı hesaba geldi.
 35. Brit Marling tarikat kursa – ki bence var zaten- katılırdım. O derece severim kendisini. Aşıkıyım. Kızım olsa adını Brit koyarım. Düşününce kimse de yadırgamaz gibi geliyor…
 36. Üniversitenin ilk gününden beri aynı kalemi kullanmaktayım. Maşallahı var sapasağlam.
 37. Oskar tahminlerim %90 tutar.
 38. 3 gün evden çıkmazsam 4. gün dünyanın en güzel kızıymış gibi hissederim. Eğer “çok güzelim bee” diye düşünüyorsam uzun zamandır evden çıkmadığımı anlıyorum.
 39. Eğer bir yere gitmeden önce evde müzik dinliyorsam veya kendim mırıldanıyorsam o görüşmede dilim tutulur ve kazık gibi otururum. Hiç şaşmaz.
 40. “Liseyi mi bitirdin” diyenler için feci ölümler düşünmekteyim. Bir gün birisini öldüresiye döversem sebebi bu olacaktır.
 41. Çok iyi örgü örerim. Hiç alçak gönüllü olamam o konuda. 
 42. Telefonu bilerek açmadığımı düşünüyorlar ama gerçekten evde telefonu kaybediyorum ve bulduğumda ya şarjı bitmiş oluyor ya 50 cevapsız arama… Bana ulaşmak isteyen evi ya da annemi aramalı.
 43. Eskiden fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi severdim. Ama bir grup insanla birlikte takılırken onların hilafsız HER resimde ota boka laf etmeleri beni fotoğraftan soğuttu. Sadece çok sevdiğim arkadaşlarla veya sarhoşken resim çekilmesine ses etmiyorum.
 44. Süper 44 Malatya! Doğma büyüme Malatya’lıyım ve insanlarından tabiri caizse nefret eder oldum.
 45. Üniversitede 2 dönem 4 ortalama getirdim genel ortalamayı zerre etkilemedi.
 46. Hala bıraksan Age Of Empires II oynarım. Açık ara farkla en sevdiğim oyundur. Persona da fena değil. Aslında düşününce her oyunu sevdiğimi fark ettim.
 47. İmkansız kavramı beynimde yer edinmediği için her şey mümkün gelmekte. Herkes ve her şey mümkün. İnsana zorluk yaratabilen bir ayrıntı. Hayal ve gerçek iç içe. Bkz: Eğer sen benim arkadaşım olmuşsan Brit Marling de olabilir… gibi… Ciddi olarak hiçbir fark yok bana göre.
 48. Eskiden çok sıkı bir Linkin Park hayranıydım.
 49. Yüzme bilmiyorum. Ama otuzuma kadar öğrenirim gibi geliyor.
 50. Başka memleketlere giderken yolda mutlaka bir Poe şiiri okurum. Zira beklentilerimi en aza indirgemekte, gideceğim yer ile ilgili hiç iyi bir şey düşünmememi sağlamaktadır…

   Tüm gereksiz bilgilerimi sizle paylaştığıma göre gidebilirim.

Ps: Yırtık rahibe izleyin, yify sitesine iki filmi de koymuş. Anılarınızı canlandırın.

2 comments

 1. çomar · Eylül 16, 2013

  O marlboro benimdi.

  Beğen

 2. Dilara · Eylül 16, 2013

  hakkını helal et o zaman 😀

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.