Telefon Gençliği

Çok televizyon izleyen birisi olarak reklamlara çok taktığımın farkındayım. Çünkü başka işim yok. Ya da bir işimin olması bu reklamlara laf sokmayacağım anlamına gelmiyor.

Tüm bu cep telefonu hatlarının gençlikle kafayı bozmuş olması, tüm o yavşaklıklar… nahlet gelsin diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Neyin kafasındasınız siz amk? Biri çıkmış “elinde bir şey olmasa da özgürlüğün var, gençliğin var” falan diyor. Bu gerizekalı hiç genç olmamış belli. Cebinde paran olmadan evinden on adım atamazsın genç genç.. Anan baban izin vermeden burnunu bi santim bile oynatamazsın, neyin özgürlüğünden bahsediyorsun. Üç kuruşluk kontör yüklemek için bile annene babana muhtaçken neyin özgürlüğüymüş bu? Hangi dünyada yaşıyorsun acaba çok merak ettim. O parasal özgürlüğünü kazanana kadar da gençlik mençlik kalıyor mu, siz söyleyin para kazananlar. Parasal özgürlüğü geçtim kendi anasına babasına resti çekip buraya gidiyorum şunu yapıyorum diyebiliyor mu bu insanlar önce bi ona bakın. Askere özgür olmaya giden var amk bu ülkede. Anasının babasının dırdırından kaçmak için askerlik yapan var.

Bir diğeri de tutturmuş 3 tane isim koymuş “aralarından birini sen seç senin temsilcin olsun” diyor. Kim ulan onlar? Neyin temsilcisi? Gökten getir üç kişi koy milletin karşısına, sonra para sömürmek için mesajla seçim hakkı ver. Türk genci yer mi amk? Sana atacağı mesajı gider kardosuna atar..

Öbürünün olayı ne bilmiyorum. Bir fasülyedir gidiyordu.. Sonrasını hatırlamıyorum.

Sözüm size reklamcılar. Bu kadar mı andavalsınız, derdiniz nedir dostum? Gençlik heeyoo abidik gubidik diye reklam çekme anlayışınızın sebebi nedir? Arpanız mı az geliyor nedir? Ben anlamayabilirim reklamcılıktan, felsefesinden, yönteminden. Ama tüm bunların bok gibi reklamlar olduğunu söyleyebiliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.