Film Çelıncı 19. Gün

Vee günün filmi Paranorman. Ne kadar uyanığım değil mi, her beş filmden birini animasyon seçiyorum, kafam dağılıyor. Ama uzun zamandır animasyon izlememişim işte birikmiş bunlar.

Bir keresinde Monsters Inc.’i izlememe konusunda ayak diretmiştim çok uzun zaman. Sonra filmi izledikten sonra kafama s*çmak istemiştim gene çok uzun zaman. O yüzden bütün animasyonları izleme taraftarıyım artık. Kimin içinden ne çıkacağı belli değil.

Bakınız: Paranorman. Cadıyla konuşma sahnesine kadar şöyle böyle diye değerlendireceğim bir filmdi. Ama o sahne yıktı geçirdi. Neredeyse ağlayacaktım o derece. Kafam hala karışık film güzel miydi değil miydi diye. Ama sırf o sahnesi için bile izlenir film. Tavsiye ederim o yüzden. Kesinlikle geçiştirmeyin çocuk filmi sanıp.

En sevdiğim karaker şişman çocuk Neil ve abisiydi.

En sevdiğim dialog için o kadar çok şey var ki. “Swear!” “You mean like F word?” gibi ya da “Uslu durun, arabayı kenara çekicem şimdi” gibi (arabada zombi var bir tane mızmızlanan). Ama en güzeli Norman’ın annesiyle babası arasında geçen “Sakin ol, kalp krizi geçirirsen ne olacak?” “Hortlayıp Norman ile konuşurum, o zaman dinler beni” idi sanırım.

En sevdiğim sahne baştaki hippili sahneydi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.