Film Çelıncı 15. Gün

En başta bir özür gerek. Hem bu kadar geç koyduğum ve bunu neredeyse alışkanlık haline getirdiğim için, hem de günün filmini değiştiğim için. Esas film Sinister olacaktı, o kadar da merakla beklediğim bir filmdi. Ama film bozuk çıktı ve ben bunu son dakikaya kadar fark etmedim. O yüzden listenin son filmini koydum ki bundan sonraki sıra değişmesin.

Ayrıca listeden bir filmi nisan öncesi izlediğimi fark ettim, onu değişebilirim. Hiç yeni çekilen Süpermen filmi izlemediğim (ve Stoker’ı bulamadığım) için muhtemelen onu izleyeceğim. Ama oraya gelirim daha vakit var.

Rise of the guardians güzel bir film değildi. Tavsiye etmem. Ha olur da bir gün Paskalya Tavşanı’na ayrı film yapacak olurlarsa onu merakla ve severek izlerim ve insanlara da onu tavsiye ederim.

Zira Tavşan bariz en sevdiğim karakter oldu. Aksanıyla, tavırlarıyla..

En sevdiğim dialog ve sahne de aynı anda geçiyor. Jack Frost’u tenhada yakalayan Tavşan’ın 68 yılının hava durumu hesabını sormasıydı.

Buyurun:

Altyazıyı çeviren arkadaş “bloody seatbelts”i “kanlı emniyet kemerleri” olarak çevirmiş, filmden çok ona güldüm.
Sandman’a da uyku perisi demişler, ona gülmedim. Sandman dediğin gotik olur, ağır abidir. Filmdeki tipe biz halk arasında totik diyoruz. Peri babandır diyesim gelmedi değil.
Olur da izlemeye karar verirseniz altyazılı izleyin. O güzel seslendirmeleri (özellikle tavşanı seslendiren Hugh Jackman’ın performansını) kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.