Unutma Beni

Kim izliyo la bu Fox dizilerini dediğiniz şeylerden birini ben izliyorum bazen.

Gerçi o kadar sıkıyo ki artık yuh çüş breh breh diye ilk beş dakikasında kapatıyorum genelde. Ama gün içinde evdeyseniz pek kaçamıyorsunuz.

Adı Unutma Beni. Ama dizideki çoğu adamı unuttum bile ben. Hepsi kayboldu zaten. Her sezon yeni adamlar koyuyorlar, her gün bir olay. Ama izlemesen on yıl sonra baksan hala Emine, Şerif’e yalan söylüyordur – çünkü onu, Özgür’ü, Şeker Hala’yı ve babasını korumak istiyordur-, İlkay Ali’ye trip atıyordur – çünkü Ali’yi hak etmediğini düşünüp ona kötü davranarak uzaklaştırmaya çalışıyordur- falan!

Hani olur da bir gün açarsanız televizyonu ve bunu görürseniz, kim kimdi diye kafanız karışmasın diye ufak ufak tanıtayım bunları size.

Şerif
Has abi modunda bu Şerif. Komşu kızı Emine ile aralarında hiç kopmayan bir bağ olmasına rağmen sürekli aralarında 3. kişiler vardır. Bir keresinde bir pavyon şarkıcısıyla evlenmişti ama kadın bunu ondan saklayabildi. Bu kadar da salaktır Şerif. Bu pavyon karısından bir oğlu var Özgür. Ama bu bebeye Emine daha çok annelik etmiştir.

Emine
Komşu kızı Emine. Şerif’in kız kardeşi İlkay ile çok yakın arkadaşken bir ara Şerif’le evli kalmışlardı. Özgür’e baktı. Şerifin tüm şerefsizliklerine (aldatmıştı falan) katlandı. Annesinin sevgilisi annesini öldürüp Emine’yi pavyona satıp para kazanmak istemişti. Sonra adamın biri kurtarır gibi olup karısı gibi yapıp (cidden karısına benziyor diye yanına almıştı) sonra da daha büyük işkenceler etmiştir. Ama hala Şerif’e söyleyememektedir çünkü maldır, çünkü embesil bir eziktir Emine.

İlkay
Şerifin kardeşi. Bir ara kötü bir adamla evliydi. Esas sevgilisi Ali’den uzak kalmıştı. Ali de o sıralar bu kötü adam Rauf’un kız kardeşi Nazlı evliydi. Ama sonra o kötü adam Ali’nin kız kardeşiyle evlendi, araları tatlıya bağlandı. Nazlı da diziden ayrıldı zaten. İlkay’ın başına gelmeyen kalmadı. Şimdi de felçli ve evlerindeki hizmetçi kocasını ayartmaya çalışıp kızını çalmayı düşünüyor. O derece yani.

Ali
Esas oğlan Ali. Başına gelmeyen kalmayan bu Ali’nin esas Tuna diye bir arkadaşı vardır. Dizi’de herhalde hiç görülmedi ama her işi halletti bu Tuna. “Tuna’cım araştırır mısın kim bu?” Tuna hop arar bulur kim. Sonra Ali’yi arar durumu bildirir. Kötü adam Rauf’un kız kardeşi Nazlı Ali’yi kızının babası olarak göstertip evlenmişti. Ali de ondan intikam aldı. Nazlı da sonra ondan intikam aldı.

Şeker Hala
“Kardeşciim” diye ortalarda gezinen bu hala Şerif ve İlkay’ın ve daha nicelerinin halası. Bir nevi anne. Hepsine göz kulak olmaya çalışmaktan başka bir olayı yok dizide.

Hikmet Baba
Zamanında humar borcu için küçük kızı Çiğdem’i satmış ama şimdi ortalarda namus edep timsali olarak gezen hırbo. Şerif ve İlkay’ın da babasıdır.

Güler Anne
Şerif ve İlkay’ın ve Çiğdem’in ve Elvan’ın (karıda çocuk çok)annesi. Hırsız ekibi vardı. Kapkaççı gençleri yetiştiriyordu ama sonra Çiğdem’i bulduktan sonra o da namus timsali kesildi. Ayrıca kendisi Hababam Sınıfı Tatil’de filmindeki kızlardan biridir.

Çiğdem
Ali’nin eski eşi Nazlı Ali’den intikam almak için allem etti kallem etti ve Çiğdem’i Ali’nin yatağına sokup filmini çekip İlkay’a yolladı. Bu da yetmezmiş gibi Çiğdem Ali’den hamile kaldı ve sonra delirdi. Sonra İlkay’dan Ali’yi ayırmak için bir sürü şey yaptı. Bir ara tımarhanede kaldı. Sonra annesinin eski hırsızlarından birisine aşık oldu ve şimdi o da namus timsali.

Elvan

Güler Anne’nin çocuklarından biri. Babası ve üvey anası para karşılığı kızı evlendirmeye kalkınca Güler’in yanına kaçtı. Çiğdem’in deliliklerine katlanıyor.

Asuman

Ali’nin kız kardeşi. Kötü adam Rauf ile evlendi. Önceden Rauf’un oğluyla da takılmışlığı vardı. Annesine yıllarca Coğrafya okuyorum diye yalan söyledi. Şimdi namus timsali.

Rauf
Yıllar yılı her gün kötü adam olarak bilindi. İlkay’ı kaçırdı zorla evlendi. Sonra İlkay alkolik olunca nedense Rus bir işkenceciye teslim etti. İlkay delirdi. Çiğdem’in kocasını öldürdü. Kız kardeşine Ali için bir sürü yardım yaptı. Ali’nin babasını hapse attırdı. Ama şimdi Asuman ile evli ve namus timsali.

Kenan
Emine’nin işkenceci kocası. Hayatı zindan etmekle meşhur. Herkese ama herkese kötülük yapmış. Bir tek Emine’yi pavyondan çıkarıp onunla evlenmiş iyi olarak. Ama onun da niyeti farklıymış falan.

Ceylan
Şerif’in şimdiki karısı. Şerif’i öldürmek isteyen Kenan bunu başaramaz ve Şerif bu Ceylan’ların evine sığınır. Ama köy yerinde laf olur söz olur ve Şerif de Emine’nin ondan hamile olduğunu bilmeden gidip bu Ceylan ile evlenir. Evine getirir. Ama Ceylan azıtır, bi bok sanır kendini ve Emine’ye sen kimsin ayağı çeker. Dağdan gelir…

Zafer
Muzaffer, Sakıp, Uğur vb. isimleri ile her dönem bir başka kimlikte gelip hepsinin erzini dürten bir adam. Saf kötü adam. Şerif’in pavyoncu karısının sevgilisiydi. Şerif’ten nefret etmekte. Son durumu muallak. Nerede olduğunu bilmiyorum ama yüzünde bir yara bandı olduğuna eminim.

Meltem
Çiğdem kendi bebeği öldüğünde İlkay’ın bebeğini ortadan kaldırmak için bu Meltemin bebeği ile değişir. Ama o bebek ölür. İlkay esas bebeği öğrenir. Gidip alırlar. Meltem hala İlkay’ın bebeğini kendi bebeği sanır. Bir şekilde kendini sevdirir ve İlkay’ların evine sokar kendini. Ali’ye yazar. İlkay’a yanlış ilaçlar verir (felçli falan) masözünü kovdurur.

Özgür
Berk’lere ders çalışmaya gider hep. Evlerinin kapısında görünür sadece.

Ben size diyorum çok boş vaktim var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.