Babam Çok Fantastik Bir Adamdır No:7

Yıl 2006.

Üniversiteyi kazanmışız hepimiz aynı anda, abim ben ve kardeşimiz gibi sevdiğimiz kuzenimiz. O kadar mutluyuz ki ailecek anlatamam. Arada kara kediler var tabi mutluluğumuzu bozmak isteyen. Hele bir de aile büyüğü olunca bu insanlar amaçlarına kolay ulaşıyorlar. Sana kulp bulmaya çalışınca çok zorlanmıyorlar.

Bir aile yemeğine biz davet edilmedik, babaannem sadece babamı çağırmış ama bize hiçbir şey söylemedi. Genelde yemeğe davet eder bir şekilde. Bu sefer bir terslik vardı besbelli. Biz yine de gittik. Ben aç değildim zaten ama annem kasıtlı olarak yemek yemedi. Annemle babaannem atıştı, arada bir taş bana geldi. Ben de eski alışkanlık kendimi savundum ve babaannem beni ne terbiyesiz ne ahlaksız ne kötü bir evlat olarak duyurdu bütün misafirlere. Babam oradaydı, sustu. Amcam (en az babam kadar severim) oradaydı, sustu. Hepsi sustu. Babaannesine terbiyesizlik yaptı dediler, babam üniversite kaydıma bile gelmedi. Babamı sonra gördüğümde aradan 9 ay geçmişti. Benimle konuşmadılar.

Yıl 2011.

Çok sevdiğim bir başka kuzenim üniversiteyi kazandı, kazandığının ertesi günü amcasının karısı olan yengesi burnundan getirdi bir şekilde. Babası oradaydı ama hiçbir şey demedi. Amcası oradaydı ama hiçbir şey demedi. Çocuk çok sinirlendi ve çıktı oradan gitti. Bizimkilerin hepsi sinirlendi, hepsi bir şeyler söyledi. Babam “Babası nasıl orada durur da bir şey demez” diye söylendi.

İşte bu yüzden benim babam fantastik bir adam diyorum, boru değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.