Fantastik Film Adamları

Bir film izlerken “ulan bu adam şey değil miydi eaaa şey yav?” diye filmin içine etmişliğimiz vardır millet olarak. Geçenlerde oturmuş LOTR gecesi yapıyoduk (ben ve the other kişilikler) ve tam o sırada ulan bu filmlerde de hep aynı adamlar oynuyo düşüncesi takıldı. Ben de bir liste yaptım. Atlı silahlı büyülü mutantlı filmlerde oynayan adamların listesi… Unuttuklarım var illa ki, affola. Ama özellikle koymadığım isimler de var.

10. David Wenham – Faramir – (300) Dilios – (Van Helsing) Carl

Başlığı ve bir ton şey olarak devam ettirebiliriz. Hem seslendirmede hem bu tarz filmlerde bulunabilecek bir tipe sahip olan bu abimiz sağolsun nur yüzünü ekranlardan eksik etmeyerek bu cins filmlerin kız camiasında biraz da olsa popüler olmasını sağlamıştır vakti zamanında. Ailenin ezilen evladı rollerinde gönüllerde yer edinmiştir.

9. Chris Evans – Gaptan Amarika – (Scott Pilgrim vs World) Lucas Lee – (Fantastic Four) Human Torch

Abinin “bıyığımı sakalımı kestiler mala döndüm” ifadesinin yanında yukarıda saydığım filmlerde oynamış olması da ayrı bir olay. Bu adamı sevmiyorum. Tiskiniyorum. Çok mal lan!

8. Andy Serkis – Gollum – (Inkheart) Capricorn – (King Kong) Kong


Bu adam gollumdan başka neyki yeaa diyoruz ama aslında küçümsüyoruz. Bir sürü filmi hem oyunculuğu ile hem de sesiyle şenlendirmiş bir abimizdir. Yine de gollumu seslendirme konusunda Türkler daha iyiydi bence.

7. Ian Mckellen – Gandalf – Magneto – (oyunbozanlık edicem ama) Emile


Amcamızı hepimiz Gandalf ve Magneto olarak tanıdığımız için bunları başlığa yazdım ama seslendirme sanatçılığının üstüne diyecek yok bu amcanın. Ayrıca sinema dünyasına sevgili bulmak için girdiğini söylemiş bir röportajında. Sir ünvanı da var üstelik. Son olarak bir tişörtünde dediği gibi “I am Gandalf and Magneto. Get over it.”( not: adam gay. tişörtün mesajını anladınız siz)

6. Patric Stewart – Jean-Luc Pickard – Charles Xavier – Bir ton ingiliz filmi

İnsan Yorkshire da doğmaya görsün, hele bir de Patric Stewart kadar yetenekli olmaya görsün, hele bir de kel olmaya görsün… O bir can, o bir canan. Ben onu lordlu leydili bazı filmlerden ve tabii ki Star Trek’ten ve hatta X Men’den bilirim. Ama bu kadar çok oyun seslendirdiğini bu yazıyı yazarken fark ettim.

5. Viggo Mortensen – Aragorn – Frank Hopkins – Diego Alatriste


“Atlı adam” veya “ortalarda pis işler dönüyor ve ben burada çok önemli bir adamım” mesajını veren her filmde oynadığına inandığım abidir kendisi. Zamanında çok aptal filmde oynaması ya da soyadının mortingen e benzemesi karizmasını biraz bile çizmiyor.

Şimdi bu abiler amcalar mikemmel insanlar orası kesin. Ama bundan sonrakiler her filmde her dizide her bişide karşımıza çıkan abiler:


4. Craig Parker – Glaber – Darken Rahl – Haldir – Sabas

Abimiz yukarıda saydıklarım haricinde Zeyna Herkül ne bulduysa oynamış. Her yerde bu adam. Yine o adam yine o adam! Resimden çıkaramayanlar için choq yhararLı 1 site buLdhum arqhadashLar: google.com

3. Cate Blanchett – Galadriel – Elizabeth – Marion Loxley – Daisy – Katherine Hepburn

Cate de bütün fantastik filmlerde oynayan adamlar listesine girmeyi hak ediyor bence. Her şeyi oynuyordu bir ara. Her şeyi..

2. Sean Bean – Boromir – Stark – Ulrich – Odysseus – Da Silva

Akıllara “ölen adam” olarak geçen birisi olsa da gönüllere taht kurmuş bir adam Sean Bean. Adam lord falan olmak için doğmuş. Yalansa yalan deyin. Sean Bean anlatılmaz izlenir. Sean Bean. Lordlu askerli filmlerde çözüm ortağınız.

1. Karl Urban – McCoy – Eomer – Ghost – John Grimm – Caesar (Zeyna’da) – Vaako


Karl Urban bir numarayı kesinlikle hak eden bir adam. Her yerde oynamış adam ya her yerde!!! Ben başlıkta es geçtim bir sürü filmini veya dizisini. Ama açıklama yapmaya bile gerek yok zaten. Karl Urban her fantastik filmde oynayan adamlar listesinde bir numara.

Not: Bu liste Gary Oldman için çok yavan geleceğinden onun adını numaralandırarak kirletmek istemedim. O adam benim için bir numara her filmde.

Not2: Ryan Reynolds ağzıyla kuş tutsa benim listelerime giremez.

Not3: Russel Crowe da listeyi aşar.

Not4: Resim ararken canimsevgilim.com diye bir yerden resim buldum. Çohacayip lan!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.