En İyi 10 Dizi Intro’su

Helöv genşler, size kısıtlı, kıt dizi arşivimin içinden seçtiğim en sevdiğim introları listeledim. İçimden geldi. Hemen başlıyorum.

10. Pretty Little Liars

Bu salak diziyi çok fazla boş vaktim olduğu ancak yapacak hiçbir şeyimin olmadığı zamanlarda açıp izliyorum. Tam bir no brain activity. (o kadar strong bi presence i yok) Zaten diziport falan o kadar yavaş yüklüyor ki her seferinde, ilk partı zorla bitirip ikincisi dolmadan sıkılıp kapatıyorum. Pokemon besliyorum. Bana ne Alison’mış, Hannah’mış falan. Ama dizinin girişini güzel yapmışlar şimdi, yiğidi öldür hakkını ver. Noluyo lan ölü süslüyolar diyorsun.

9. Bewitched

Çocukkene herkesin izlediğine inandığım güzelim dizi. Özellikle Dick York’un, Elizabeth Montgomery kaybolduğunda yüzünde oluşan mal ifade (gerçi adamın kendi ifadesi o) çogzel.


8.The Tudors

Her sezon Henry yaşlanıyor tabi burda ama daha ilk sezonun introsu en iyisi. Daha ilk saniyelerde gözü dönmüş azgın pis Henry nin Natalie Dormer’ın cicolarına bakması falan efsane. Adamın 4 sezonluk niyetini anlatıyor. Ha bir de nerede Suffolk Dükü nerde Pargalı İbrahim T_T… Pehey..

7. Sons Of Anarchy – “Curtis Stigers & The Forest Rangers – This Life”

Pis motorcu insanlar falan var dizide. Pek bir güzel. Girişinde de dövmeler cana geliyor. Ha bir de dizinin bir kısmı Kuzey İrlanda’da geçmişti, o zaman içine s*çmışlardı şarkının. Gerçi döndüler Amerika’ya. Şükür.

PS: Kimse zahmet edip düzgün intro yu koymamış. Ben de Kuzey İrlandalı introyu koymak istemedim, onun yerine şarkının tam halini koyuyorum. Zaten oturup izleyin, kendiniz görün. Terbiyesizlik etmeyin, adam gibi bir dizi izleyin.

6. Firefly

Başrolde oynayan adam çok gıcık olsa da en sevdiğim dizilerden birisidir. Garanti giriş müziğinin bunda etkisi vardır. Yoksa ne oturup izleycim mal gibi herif, zaten dizideki adı da MAL. Çok ciddiyim.

5. Haven

Baştan diyeyim bu dizi gerçekten güzel. (Gerçi Eric Balfour’un çemçük ağzına katlanamıyosan izleme.) Öyle tahmin ettiğiniz gibi sıkıcı polis dizisi değil. Bütün kasaba halkı gone wild! (strong presence) Stephen King’in The Colorado Kid’inden uyarlanmış, fantastik bombastik bir dizi. Girişi de çohzel.

4. House M.D.

Bütün özenti bebelerin ağzına laf veren bir şarkısı olsa da House M.D. nin introsu güzel. Ara ara sıkılıp kendileri değişiyor şarkıyı ya da doaaang diye bir efektle direk House M.D. yazısını verip bölüme geçiyorlar ama öyle de seviyoz biz onu. Yeni kızı şutlamanı dört gözle bekliyorum Hauz.

3. True Blood

Aslında bu son 3 şarkı için çok kararsız kaldım. Hepsi gönlümde birinci <3. Köylü kızı Sookie ( Ov Sukiie çık çıkıı), aman Sookie, canım Sookie.. Tenhalarda menhalarda

2. Lie To Me

Laytumi en sevdiğim dizidir şu anda. Umarım devam eder, keserler diye 3 nokta 5 atıyorum. Lie To Me’nin en güzel yanı Tim Roth’un aksanı, Emily’nin cinliği ve intro şarkısı. Brand New Day. Şu anda One Hit Wonder gibi görünmekte.

1. That 70s Show!

Veeee bir numaraaa. Kesinlikle bu olmalıydı! Lafı bırakıp videoya geçiyorum beyb.Guddey… Ased guddey!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.